Jednou vetou

Ženy obvinili opernú legendu Plácida Dominga zo sexuálneho obťažovania

Placido Domingo

foto: TASR/AP

Množstvo žien povedalo pre tlačovú agentúru Associated Press (AP), že slávny operný spevák Plácido Domingo (78) sa ich pokúšal donútiť k sexuálnemu vzťahu ponukou pracovných príležitostí a v niektorých prípadoch dokonca profesionálnym potrestaním, keď odmietli jeho návrhy.

Šesť ďalších žien vyhlásilo, že Domingove sexuálne návrhy im boli nepríjemné. A takmer 30 ďalších ľudí v opernom svete uviedlo, že boli očitými svedkami nevhodného, sexuálne podfarbeného správania Dominga a že mladšie ženy beztrestne prenasledoval.

FOTO: Dovolila mu Vera stretnutie? Wisterovej deti šantili s otcom samé

Domingo označil tieto obvinenia za „mimoriadne bolestné a nepresne vykreslené“. Dodal: „Bol som presvedčený, že všetky moje kontakty aj vzťahy boli vždy vítané a dobrovoľné.“

Sedem z deviatich žien obviňujúcich Dominga uviedlo pre agentúru AP, že na ich kariéru malo nepriaznivý vplyv, keď odmietli jeho milostné návrhy. Niektoré dokonca povedali, že úlohy, ktoré im sľúbil, nikdy nedostali.

Na archívnej snímke z 27. februára 1984 spevák Placido Domingo sa smeje s členkami známej tanečnej skupiny The Rockettes v New Yorku. FOTO TASR/AP

Môže vás zaujímať

FOTO: To je ale premena! Bývalá televízna hviezda zmenená na nepoznanie