Živijó! Henrieta Mičkovicová oslavuje jubileum

Henrieta Mičkovicová foto: TASR, zdroj: TASR
Filmová, divadelná a dabingová herečka Henrieta Mičkovicová, známa napríklad z televíznych seriálov Panelák, Ordinácia v ružovej záhrade či Búrlivé víno, sa narodila 25. júna 1967 v Bratislave a v nedeľu oslávi 50 rokov.

Herectvo vyštudovala na bratislavskej Vysokej škole múzických umení (VŠMU). Herecké umenie rozvíjala na javisku trnavského divadla, pôsobila aj v Divadle Aréna a v Divadle Nová scéna v Bratislave. Okrem iných si zahrala v tituloch Tri sestry, Osem žien alebo Blbec na večeru. Na scéne Slovenského národného divadla (SND) sa Henrieta Mičkovicová predstavila v dramatizácii hry Anna Kareninová, v príbehu o vášni a osudovej láske z pera Leva Nikolajeviča Tolstoja.

Jej tvár je televíznym divákom známa z mnohých seriálov a filmov. Okrem vyššie spomenutých účinkovala napríklad v seriáloch Bakalári (1980), Ujo maliar pozýva (1990), Záchranári (2003), Ako som prežil (2009) alebo Doktori (2014). Televíznu filmografiu Henriety Mičkovicovej tvoria okrem ďalších snímky Staroružová dráma (1989), Zostane to medzi nami (1990), Od rána do úsvitu (1992), Európa, moja láska (1992) alebo Hra o láske a smrti (1994). Zahrala si tiež v známych komédiách Kamarád do deště II – Příběh z Brooklynu (1992) a …kone na betóne (1995). Okrem toho sa objavila v dráme Tábor padlých žien (1997) a v sci-fi snímke Návraty z neskutočna (1997).

Henrieta Mičkovicová pôsobí aj ako dabingová herečka, svoj hlas prepožičala napríklad Pamele Andersonovej, Jennifer Anistonovej alebo Monice Bellucciovej.

Môže vás zaujímať

FOTO: Dominika Cibulková po rokoch odhalila takmer všetko!