Jednou vetou

Zlodej nadšenec? Vlámal sa do múzea a fotil s exponátmi

Ilustračné foto.

Foto: pixabay.com

Muž sa v Sydney vlámal do múzea a odfotografoval sa s exponátmi dinosaurov. Páchateľ sa cez víkend sám prihlásil na policajnej stanici.

Istý muž sa vlámal do Austrálskeho múzea v Sydney a v sekcii s dinosaurami sa odfotografoval s vystavenými kúskami. Incident, ktorý zachytili bezpečnostné kamery, sa stal ešte 10. mája krátko po 1:00 miestneho času, no polícia o ňom informovala až cez víkend. Muž čelí obvineniam z vlámania a v pondelok sa mal postaviť pred súd.

Vlamač strávil v najstaršom múzeu v Austrálii, ktoré je od minulého augusta zavreté pre renovácie, zhruba 40 minút. Na záznamoch z bezpečnostných kamier vidno, ako sa prechádza expozíciami. Keďže v múzeu okrem neho nikto nebol, mal možnosť si exponáty prezrieť poriadne z blízka.

Zverejnené zábery z kamier ukazujú, ako sa prechádza okolo kostry Tyrannosaura rexa a pózuje s ňou, pričom si hlavu vkladá do jeho otvorených úst. Muž údajne tiež ukradol umelecký predmet a kovbojský klobúk jedného zo zamestnancov, ktorý mal na sebe, keď opúšťal budovu.

Muž sa v nedeľu popoludní, po výzve polície, sám prihlásil na policajnej stanici.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte