Jednou vetou

Známky Čaputovej sa tlačia v Hradištku; pre mesto je to veľká udalosť

Na snímke novozvolená prezidentka SR Zuzana Čaputová (vpravo) a fotoreportér TASR Pavel Neubauer počas fotenia oficiálneho portrétu v Bratislave 9. mája 2019

foto: TASR – Jaroslav Novák

Nové poštové známky s portrétom historicky prvej slovenskej prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorej inaugurácia bude už o necelé štyri týždne, sa tlačia v Českej republike v meste Hradištko neďaleko Prahy.

Podľa riaditeľa tlačiarne Jaroslava Štefka je to pre celé mesto veľká udalosť, ako uviedol portál Českej televízie (ČT).
„Podobná záležitosť sa tu nikdy nevyrábala,“ dodal Štefek.

Čaputová vyzýva ľudí, aby išli v sobotu voliť a hlasovali v prospech Európy

Tlačiareň v Hradištku používa oproti iným unikátnu technológiu, ktorá kombinuje tri odtiene čiernej farby. „Vyzerá to, akoby to bola fotografia vyvolaná na fotografickom papieri, čo štandardnou technológiou ofsetu nie je možné dosiahnuť,“ vysvetlil pre ČT vedúci slovenskej poštovnej filatelistickej služby Martin Vančo.

Fotografiu pre známku, ktorá sa bude používať celé päťročné funkčné obdobie novej prezidentky, urobil partner Čaputovej, fotograf a hudobník Peter Konečný.

Do roadshow pred eurovoľbami sa zapojila aj Zuzana Čaputová

Oficiálny prezidentský portrét, ktorý bude visieť na stenách v školách či na úradoch, bude iný. Ten urobil fotograf Tlačovej agentúry Slovenskej republiky (TASR) Pavel Neubauer, ktorý fotografoval aj predchádzajúcich slovenských prezidentov, doplnil portál spravodajskej televízie ČT24.

Inaugurácia Čaputovej, ktorá vystrieda vo funkcii Andreja Kisku, sa bude konať 15. júna. Jej prvá zahraničná cesta, päť dní po nástupe do prezidentského úradu, bude viesť už tradične do Česka.
Zatiaľ sa Zuzana Čaputová venuje zloženiu novej ochranky či tímu poradcov.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte