Jednou vetou

Zomrel majiteľ známych nočných klubov.

Na archívnej snímke z 9. januára 2006 je majiteľ britských nočných klubov Peter Stringfellow v Dubline.

Foto: TASR

Majiteľ britských nočných klubov Peter Stringfellow, známy ako Kráľ klubov, zomrel vo štvrtok po boji s rakovinou pľúc. Mal 77 rokov, informovala agentúra AP.

Začiatkom 60. rokov 20. storočia dal možnosť vystupovať vo svojich kluboch kapelám Beatles, Who a Rolling Stones, keď o nich vo svete ešte málokto vedel. Často sa potom chválil, že Beatles si v roku 1963 najal „za babku“, aj keď už mali na konte svoj prvý hit, ktorým dobyli hitparádu.

Neskôr si v niekoľkých mestách vrátane Londýna otvoril luxusné „kluby gentlemanov“. Svoje aktivity rozšíril aj do amerických miest New Yorku, Los Angeles a Miami.

Čítajte viac: Bez nej sa Vianoce nepočítajú. Všetko najlepšie, Popelko

Stringfellow bol extravagantnou postavou známou organizovaním večierkov a celkovo hýrivým spôsobom života. Svoje podniky udržoval šesť desaťročí aj napriek zmenám vo vkuse zákazníkov a v štýle zábavy.

Narodil sa v Sheffielde ako syn oceliarskeho robotníka. Začal pracovať už v pätnástich a dva roky si odkrútil v kráľovskom námorníctve. Krátko pobudol aj vo väzení za predaj kradnutých kobercov, ale potom sa už zameral na nočné kluby – ako prvý otvoril Black Cat Club v Sheffielde.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte