Jednou vetou

Zomrel popový patriarcha Joe Jackson

Vo veku 89 rokov zomrel v stredu Joe Jackson, hlava jednej z najslávnejších rodín populárnej hudby. Otec zosnulého speváka Michaela Jacksona bol hospitalizovaný s rakovinovým ochorením. V ostatných rokoch mal zdravotné problémy, v roku 2015 prekonal tri infarkty. Informovala o tom spravodajská stanica Sky News.

Jackson, ktorý zomrel v Los Angeles, bol odlúčený od svojej manželky Katherine, počas jeho hospitalizácie ho však pravidelne navštevovala. Spolu mali desať detí a boli zosobášení 60 rokov. Začiatkom 60. rokov vytvoril zo súrodencov Jackieho, Tita a Jermaina trio, ktoré sa neskôr rozrástlo o Michaela a Marlona.

Ako skupina Jackson Five podpísali v roku 1969 zmluvu s nahrávacou spoločnosťou Motown, čo im prinieslo celosvetovú slávu. Joe Jackson však čelil kritike za to, že sa k svojim deťom počas manažovania Jackson Five správal veľmi autoritársky. Vlani vyjadril nad svojím počínaním poľutovanie.

Elán chystá veľkú oslavu, na jubilejnom turné sfúkne 50 sviečok

Joe Jackson, známy ako tzv. popový patriarcha, vydal v marci pamäti o desaťročiach svojho pôsobenia v šoubiznise. Jeho najznámejším synom bol Michael Jackson, ktorý počas svojej kariéry získal 13 cien Grammy. Medzinárodnou hviezdou sa stal v roku 1982 po vydaní albumu Thriller. Ten sa s vyše 50 miliónmi predaných nosičov stal najpredávanejším albumom všetkých čias.

Spevák zomrel 25. júna 2009 vo veku iba 50 rokov na predávkovanie preparátom Propofol. Ďalšou svetoznámou speváčkou z rodiny Jacksonovcov je Janet Jacksonová.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte