Jednou vetou

Zoologická záhrada v Bojniciach privítala 23-miliónteho návštevníka

ilustračné

zdroj : TASR

Národnú zoologickú záhradu v Bojniciach od jej otvorenia 1. apríla 1955 navštívilo už 23 miliónov ľudí. Svojho jubilejného, 23-miliónteho návštevníka privítala zoo dnes krátko pred 10.00 h, je ňou Jana Cimrová z Lovosíc v Severočeskom kraji. 

Jubilejná návštevníčka prišla do bojnickej zoologickej záhrady spolu so svojím manželom. V Bojniciach podľa jej slov trávia dovolenku, na ktorú dostali financie od detí pri príležitosti 50. výročia ich manželstva.

„Som veľmi prekvapená, v živote sa mi ešte nič také nestalo,“ podotkla. Bojnickú zoo navštívili manželia z Česka po prvý raz. „Dnes sme chceli ísť do Prievidze, ale keď som videla, že svieti slnko, využili sme príležitosť ísť do zoo,“ ozrejmila.

S rastúcimi zmenami prišla i rastúca návštevnosť

Pre zoologickú záhradu je to veľká česť, že sem zavítal už 23-miliónty návštevník, je to vlastne od roku 1955, kedy sme boli otvorení, povedala jej hovorkyňa Simona Kubičková.

„Spočiatku bola návštevnosť v prvých rokoch nižšia, zvyšovalo sa to, až jedného roku sme prekonali dokonca polmiliónovú návštevnosť. Teraz sa držíme v posledných rokoch cez 300.000, minulý rok to bolo viac ako 360.000 návštevníkov,“ spomenula.

Záujem návštevníkov o národnú zoologickú záhradu podľa Kubičkovej určite súvisí aj s tým, že sa tam veľa vecí zmenilo. „Renovovali sme napríklad chodníky pred niekoľkými rokmi, veľkým lákadlom sú vždy veľké šelmy či opice, no a veľkou atrakciou sú naše dve pandy, Chong Mao a Huo Hu,“ ozrejmila.

Bojnická zoo si drží štatút najstaršej, najnavštevovanejšej a určite najkrajšej zoologickej záhrady na Slovensku, dodala jej hovorkyňa.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte