Jednou vetou

Zvučné mená mieria na tohtoročný Sziget: Kto bude zastupovať Slovensko?

Slovensko bude na populárnom festivale v Maďarsku zastupovať Strapo a Peter Aristone

foto: FB Strapo Official

Aj tento rok bude mať Slovensko na Szigete, jednom z najväčších a najlepších európskych festivalov, svojich hudobných zástupcov. Budú nimi raper Strapo a hudobník Peter Aristone. Z Česka vystúpi mladý pesničkár Thom Artway. Slováci sa tak objavia na podujatí spolu s hviezdami ako Arctic Monkeys, Dua Lipa, Lana Del Rey, Gorillaz, Mumford & Sons, Kygo, Shawn Mendes a Kendrick Lamar.

Strapo, jeden z najpopulárnejších a najuznávanejších slovenských raperov, je dvojnásobným víťazom celoslovenskej súťaže vo freebattli. Prvé EP vydal v roku 2007, v roku 2015 získal s albumom Versus dve ceny Radio_Head Awards.

V apríli mu vyjde nový album s názvom 13. poschodie. Na festivale sa predstaví 8. augusta, v deň, kedy bude koncertovať Kendrick Lamar, aktuálne najúspešnejší svetový raper.

Peter Aristone je spevák a hudobník, ktorý sa často objavuje v zahraničí

A to nielen na koncertných pódiách, ale aj pri nahrávaní albumov. Na svojom sólovom debutovom albume spolupracoval s producentom kapely Manic Street Preachers, posledné dve EP, vrátane aktuálneho Happiest Accidents, vznikli v Londýne pod vedením Sachu Skarbeka (Adele, James Blunt).

Singel Gold z prvého EP vyhral hitparádu v americkej televízii MTV U a Aristone ho osobne predstavil aj na viac ako 30 koncertoch v rámci USA. „Hrať na Sziget festivale bol vždy môj sen a je pre mňa veľkou poctou byť jedným zo slovenských hudobníkov, ktorým sa to podarilo,“ uviedol Aristone pre médiá.

Českú hudbu bude zastupovať Thom Artway. Tento mladý český pesničkár je držiteľom ocenení Anděl 2016 v kategóriách Spevák roku a Objav roku a víťazom medzinárodného projektu Czech Fresh. Celkovo v utorok Sziget zverejnil viac ako 30 mien z celej Európy, zahrať prídu aj hudobníci z Mexika, Kanady, USA či Austrálie.

Môže vás zaujímať

Začal sa „hybridný“ filmový festival v Toronte