Jednou vetou

Ďalší škandál: Matovič chráni špióna

Igor Matovič (vľavo) chcel, aby bývalý špión Kyselica zostal vo vláde.

autorská koláž hlavne.sk, Foto: SITA

Nehoráznosť. Špión v radoch OĽaNO Lukáš Kyselica, ktorý zrejme porušil zákon, pretože ako profesionálny vojak kandidoval za OĽaNO a Igor Matovič sa ho zastáva. Kyselica dnes rezignoval na štátneho tajomníka ministerstva vnútra. Matovič chcel, aby bývalý špión zostal vo vláde.

Ako býva zvykom aj tentokrát si predseda vlády našiel svoju vlastnú verziu, čo sa vlastne stalo a kto za to môže. ,,Podľa mojich informácií ho ľudia blízki Petrovi Pellegrínimu vo vedení Vojenského spravodajstva chceli zneužiť pred voľbami na rozvrat nášho hnutia OĽANO zvnútra. Chceli dosiahnuť rozpad hnutia a za akúkoľvek cenu zabrániť, aby sme mohli zostaviť vládu … nepodarilo sa,“ uviedol Matovič na sociálnej sieti. Podobné slová kedysi používal Vladimír Mečiar, keď hovoril o útokoch na HZDS a atentáte na jeho osobu.

Kyselica doteraz nevysvetlil okolnosti svojej spolupráce s Vojenským spravodajstvom. Dôveru mu napriek tomu vyjadrili vyjadrili minister obrany Jaroslav Naď a minister vnútra Roman Mikulec, ktorý kedysi tiež pracoval pre vojenskú tajnú službu.

V politike nekončí

Lukáš Kyselica v politike nekončí. Po odstúpení zasadne do parlamentu. V parlamentných voľbách 2020 kandidoval Kyselica z tretieho miesta a po zarátaní preferenčných krúžkov skončil na 4 mieste, za Jánom Budajom, ktorý podľa záznamov Ústavu pamäti národa spolupracoval s komunistickou ŠtB. Špiónovi Kyselicovi uverilo v posledných voľbách viac ako 119 – tisíc voličov, ktorý ho krúžkovali.

Matovič je za špióna, Šeliga proti

Na vyvodenie politickej zodpovednosti vyzval Kyselicu podpredseda NR SR Juraj Šeliga. Kyselica mal v bezpečnostných zložkách odslúžených 22 rokov, takže mu vznikol nárok na výsluhový dôchodok. Otázne je, či o neho pri porušení zákona môže prísť.

Môže vás zaujímať

Matovič: S rodinou bývame nelegálne