Jednou vetou

Fico: Matovič nás poškodil, radšej sa fotil s kastrólom

Predseda Smeru Robert Fico (vpravo) podrobil Matoviča ostrej kritike.

autorská koláž hlavne.sk, Foto: SITA

Už tento týždeň by mal predseda NR SR Boris Kollár zvolať mimoriadnu schôdzu s návrhom na odvolanie premiéra Igora Matoviča. Predseda Smeru Robert Fico po kauze plagiátu Matovičovej diplomovky chce premiéra zosadiť z kresla aj za zlyhanie pri rokovaniach v Bruseli. Slovensko podľa Fica dostane z fondov menej peňazí, ak o sa pôvodne očakávalo.

,,To je geniálna správa pre Slovensko. Urobili sme dobrú robotu,“ komentoval výsledok rokovaní po príchode z rokovaní summitu EÚ premiér Igor Matovič. Zdôraznil, že v nasledujúcich rokoch až do roku 2027 dostaneme 44 miliárd eur. ,, Čaká nás domáca úloha. Ak toto zvládneme a investujeme ich do zmysluplných projektov, tak Slovensko posunieme o niekoľko rokov dopredu,“ povedal.

Fica sa pýtajú čo to máme za šaša

Bývalý trojnásobný premiér Robert Fico a šéf Smeru podrobil Matoviča ostrej kritike. ,,Mal som pár telefonátov aj s mojimi priateľmi premiérmi a všetci sa ma pýtajú, preboha, to čo za šaša ste sem ( do Bruselu) poslali. Nevie žiadny jazyk, chodí tu po kútoch, fotí sa s policajtami, nič nevybavuje, do ničoho sa nestará, nerozumieme, ako sa takto mohla znížiť úroveň zastupovania záujmov SR na tak významnom summite, ktorý sa týkal peňazí,“ povedal Fico. Podľa neho najlepšie na summite obstáli Česi a Maďari, Dáni, Rakúšania, Švédi a Holanďania. Slovensko by malo podľa Fica dostať okolo 26,1 miliárd eur, pričom osem miliárd budeme platiť ako odvod do rozpočtov Európskej únie. ,, K tomu si pridajte 5,1 miliardy, ktoré bude musieť Slovensko splatiť príspevok za investičný úver, čiže dostaneme okolo 13,27 miliárd. Slovensko dostane menej ako bolo pôvodne navrhované, to je výsledok práce Matoviča. To je účtenka za hlúposť Matoviča,“ povedal Fico.

Aj takto sa prezentoval premiér v Bruseli na summite | Foto: Facebook

Policajti, kastról a mušle

Matovič je podľa neho amatér, ktorý nevie po anglicky ani pozdraviť. ,,Ak by sme dnes dali nabok všetky dôvody, pre ktoré tento návrh ( pozn. red. na odvolanie) dávame, tak sú ničím v porovnaní s tým, čo napáchal tento človek v Bruseli za posledné štyri dni. Kým iní premiéri vybavovali, tak náš pán premiér sa fotil s kastrólom mušlí, na motorkách policajtov, fotil taniere s odhryznutými kúskami chleba a mäsa aby sa chváli čo všetko jedol. Dojem ktorý zanechal v Bruseli je čistá katastrofa,“ dodal Fico.

Aj takto sa prezentoval premiér v Bruseli na summite | Foto: Facebook

Môže vás zaujímať

Ďalší škandál: Matovič chráni špióna