Jednou vetou

Matovič: S rodinou bývame nelegálne

Igor Matovič s manželkou Pavlínou

autorská koláž hlavne.sk, Foto: archív, Google Maps

Po kauze s neodvedenými daňami, zneužitím svojej mami na podvodné vykázanie najazdených kilometrov na služobnom aute, plagiátorstvom diplomovej práce, predseda vlády Igor Matovič porušil ďalší zákon. S rodinou býva už niekoľko mesiacov v neskolaudovanom dome.

Občanom rozpráva, ako za jeho vlády bude platiť zákon pre každého rovnako, no on sám pokračuje v jeho porušovaní. Igor Matovič sa k prešľapu priznal počas mimoriadnej schôdze NR SR, na ktorej sa ho Smer-SD a skupina poslancov okolo Petra Pellegriniho pokúsili odvolať. Urobil tak z obavy, že mu novinári prídu na ďalšiu kauzu, pričom sám očakával, že bude naozaj veľká. „Nedokázal som svojej rodine povedať, prepáčte teraz idem na štyri roky do koalície a vy budete ďalej bývať v činžiaku. Moju rodinu som v čase volieb plus mínus nasťahoval do domu, ktorý nie je skolaudovaný. Tým porušujem zákon, tu verejne sa priznávam. Urobil som to však s čistým svedomím,“ vyhlásil počas vystúpenie v pléne národnej rady Matovič.

On jazdí v BMW, rodina musela do domu

Porušenie zákona vysvetľoval tým, že nechcel, aby jeho rodina bývala ďalej v činžiaku a on sa vyvážal v aute. Pripomeňme, že Matoviča opozícia odvolávala, pretože okopíroval diplomovku, neodvolal sa na skutočných autorov a vydával to za svoje dielo. Za plagiátorstvo pritom žiadal v predchádzajúcom volebnom období odvolať vtedajšieho predsedu NR SR Andreja Danka. Matovič však vo svojom prípade použil dvojaký meter, dôvod na odstúpenie nevidí. A pokojne pokračuje v porušovaní zákonov.

Matovič s rodinou už niekoľko mesiacov býva v neskolaudovanom dome v Trnave v časti Tulipán. | Foto: Google Maps

Zákon bude porušovať ďalej

Neponáhľa sa ani so žiadosť o vydanie kolaudačného rozhodnutia. „Svoje koaludačné rozhodnutie si vybavím, keď budem mať pocit, že máme krízu ako tak za sebou a budem znášať akékoľvek dôsledky,“ povedal Matovič. Kolaudačné rozhodnutie je nevyhnutné pre začatie užívania každej realizovanej stavby. Matovič pred poslancami a ministrami uviedol, že dom sľubuje rodine 18 rokov a stavba mu trvala 5 rokov. Za porušenie zákona nekritizoval Matoviča v parlamente žiadny poslanec OĽaNO, ani ostatných koaličných strán a ani jeden z členov jeho kabinetu. V programovom vyhlásení vlády sa píše, že „strany a hnutia tvoriace vládnu koalíciu získali dôveru na základe prísľubu zmeniť Slovensko na skutočne právny štát, kde si budeme všetci pred zákonom rovní…

Môže vás zaujímať

Ďalší škandál: Matovič chráni špióna