Jednou vetou

Politický kotrmelec roka 2020: Po SKS, SKDÚ, Sieť, Za ľudí sa chce Adamec prisať na Pelleho

ZĽAVA: Peter Pellegrini, herec a politik Igor Adamec a bývalý ružinovský starosta Slavomír Drozd (v krúžku)

autorská koláž hlavne.sk, Foto: SITA, čitateľ

Dverami ich vyhodíš a oknom sa vrátia späť, alebo topiaci sa aj slamky chytá. Pellegriniho strana Hlas sa stala magnetom aj pre politické mŕtvoly alebo chronických prezliekačov kabátov. Podpisy potrebné na registráciu strany zbierajú exsmerák a bývalý ružinovský starosta Slavomír Drozd a aj kakaovník a obracač politických kabátov Igor Adamec.

Ešte vlani v septembri sedel herec a politik Igor Adamec na sneme strany Andreja Kisku Za ľudí, ochotne rozprával ako mu je táto strana sympatická a ako uvažuje, že by do nej aj vstúpil. Adamec sa na kandidátke Za ľudí do parlamentných volieb 2020 ale neobjavil. Po voľbách ubehlo niekoľko mesiacov a tento “ nesmrteľný“ politik je späť. Cez víkend na známom ružinovskom trhovisku na Miletičovej ulici zbieral podpisy pre novovznikajúcu stranu Hlas, ktorý najmä koaliční politici označujú za nový Smer. V prípade Adamca však možno otvorene hovoriť o politickom kotrmelci roka. Kakaovník totiž nekoketoval iba so stranou Za ľudí, ale v minulosti kandidoval aj za Slovenskú konzervatívnu stranu, bol členom SDKÚ aj strany Sieť Radoslava Procházku, za ktorú ho dosadil na ministerstvo kultúry za štátneho tajomníka. S dlhoročného pravičiara sa však teraz odrazu stal ľavičiar, ktorý chce obhajovať hodnoty podobné ako Robert Fico, iba pod vedením Petra Pellegriniho.

Ďalší odpadlík

Spoločne s Adamcom pomáhal so zbieraním podpisov aj bývalý ružinovský starosta za Smer-SD Slavomír Drozd. Ten má za sebou viacero káuz. Napríklad pokútne prideľovanie blízkym. Nájomný 3-izbový byt v bratislavskom Ružinove pridelil v roku 2008 svojej sekretárke, ktorá v mestskej časti nemala ani trvalé bydlisko  a jazdila na luxusnom Lexuse, ktoré sa vtedy na Slovensku ani nedalo kúpiť. Drozd to vtedy zdôvodňoval prostoducho. Vraj robí na jeho sekretariáte, ako starosta má právomoci, tak jej byť pridelil.

Po dvoch politických odpadíkoch, ktorí teraz dúfajú, že ich Pellelgrini reinkarnuje ako nové tváre do politických funkcií, sa určite objavia aj ďalšie mená. Nechajme sa prekvapiť.

GALÉRIA: (kliknite na náhľad)

Môže vás zaujímať

Matovič: S rodinou bývame nelegálne