Jednou vetou

Profesor Plawčík

Plawčík rieši, vybavuje, radí…

Hlavne.sk predstavuje Plawčíka, zoznámte sa s milým pánkom. Kto je Plawčík?

Záchranár, športovec, no najmä správny človek, ktorý je vždy na vašej strane. Komentátor diania, vykladač tarotových kariet, vie čítať medzi riadkami a ukázať keď nás ťahajú za nos. Špeciálne znamenie: nezameniteľný hlas, vždy pekne učesaný, potrpí si na správnu ofinku.


Mal horúcejšie leto ako všetci ostatní. Peter Plavčan koncom prázdnin abdikoval a oznámil odchod z ministerského miesta pre kauzu eurofondov určených pre školstvo a vedu. Hlavne.sk sa ešte počas leta pokúsilo zisťovať reakcie viacerých politikov a blízkych spolupracovníkov, čiže v čase keď kauza vrcholila. Chcete vedieť, ako na neho reagovali? S čím ich hlas podobný Plavčanovi oslovil? Vypočujte si ako sa zachovali a čo mu všetko povedali.

BONUS – „Plawčík“ sa stretol s Plavčanom

Zasmial sa, alebo bol nahnevaný? Utiekol zo stretnutia, alebo sa zdržal na kávičku? Ako reagoval na náš vtipný seriál imitácií samotný originál? Vieme, čo povedal prof. Peter Plavčan na nášho „Plawčíka“. Prinášame Vám záznam zo stretnutia, kde sme mu odovzdali všetky nahrávky, ktoré Vy už veľmi dobre poznáte. Pozrite si video:

21. diel – Peter Plavčan

„Haló, ja som tu, alebo tam? Počujem seba, či ako?“ pýtal sa náš Plawčík, keď sa dovolal prof. Plavčanovi. Ten sa dobre pobavil, o imitácii sa dozvedel od priateĺov a dodal, že smiech patrí k životu. Vypočujte si ako na seba reagovali dva podobné hlasy v jednom telefonáte:

20. diel – Peter Gajdoš

„To vieš, že nám všetkým chýbaš, ako sa máš fešáčik? Radíš takej krásnej ministerke teraz…“ zabávali sa v ďalšom telefonáte minister obrany Peter Gajdoš s naším Plawčíkom. Vypočujte si celý telefonát:

19. diel – Milan Ftáčnik

„Absolvoval som v lete grande salto fatal mortale, či ako, ale pomôžem Vám so školstvom. Nemusím, ale môžem“ núkal sa náš húževnatý Plawčík na spoluprácu Milanovi Ftáčnikovi. Budú z nich „parťáci“? Vypočujte si veselý telefonát:

18. diel – Daniel Krajcer

„Ja som Vás vždy rád pozeral v televízore Danko, ale keď nerozumiete školstvu, poradím Vám“ lichotil náš Plawčík a núkal svoje konexie, rady, skúsenosti Danielovi Krajcerovi. Po malej zápletke nastal úprimný smiech. Vypočujte si telefonát: