Jednou vetou

Adventné mestečká vzniknú na Nitrianskom hrade i Klokočine

Mesto Nitra

Foto: Facebook

Adventné a vianočné mestečká v Nitre nebudú tento rok iba na Svätoplukovom námestí v jej centre, ale aj na ďalších miestach. Sviatočnú atmosféru a kultúrny program budú môcť návštevníci zažiť aj na Nitrianskom hrade či na sídliskách.

Adventné mestečko bude otvorené od 14. do 22. decembra aj v Gotickej priekope na hrade. Jeho súčasťou budú i stánky s jedlom, výstava betlehemov a kultúrny program. Vianočný program pripravuje mesto aj na najväčšom nitrianskom sídlisku Kolkočina. „Cez víkend 14. až 16. decembra sa tu o vianočnú pohodu postará občianske združenie Nitrafiesta. V Mestskej hale na Klokočine je na 19. decembra pripravený veľký vianočný koncert skupiny Kollárovci,“ uviedol Pavol Ferčák z mestského úradu. Ako pripomenul, mikulášsky a adventný program je pripravený aj v ďalších mestských častiach.

Predvianočné obdobie v Prievidzi opäť oživia trhy i ľadová plocha

Vianočné mestečko v centre Nitry na Svätoplukovom námestí bude otvorené 1. decembra, kedy sa po prvý raz rozsvieti hviezda na jeho bráne i vianočný strom. Súčasťou programu bude aj veľký pyromuzikálový ohňostroj. V nedeľu 9. decembra príde do mestečka Mikuláš so svojím sprievodom. „Obyvatelia a návštevníci Nitry sa môžu tešiť na divadelné predstavenie Čertovsky podarený Mikuláš v podaní divadla Dvor zázrakov, ohňovú show Vertigo a mikulášsky koncert pre všetky deti v podaní zoskupenia Paci Pac,“ uviedol Ferčák.

Vianočné trhy na Slovensku. Niektorí obchodníci ledva zarobia na prenájom stánku!

Okrem tradičnej atmosféry vianočného mestečka spríjemní obdobie adventu 9. decembra XV. jubilejný Večer Evy Pavlíkovej v nitrianskej Synagóge. Pre návštevníkov a obyvateľov Nitry sa v sobotu 15. decembra uskutoční večerná prehliadka Starého mesta a 17. decembra sa na koncerte Čaro Vianoc predstavia sólisti Opery Slovenského národného divadla v sprievode Orchestra ľudových nástrojov Miroslava Dudíka a Mužskej speváckej skupiny Rodokmeň.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru