Jednou vetou

Akcia Stihnem-Nestihnem odhalila stovky priestupkov chodcov a motoristov

Ilustračná foto

Foto: TASR

Počas utorňajšej (10.4.) preventívno-bezpečnostnej akcie Stihnem - Nestihnem odhalili policajti 125 nepovolených prechodov cez železničnú trať.

 „V jednom prípade tiež odobrali vodičský preukaz za jazdu cez priecestie na červenú,“ informovala o výsledkoch akcie, ktorú Polícia SR zorganizovala so Železnicami Slovenskej republiky (ŽSR) hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.

ŽSR a polícia vybrali v rámci celého Slovenska a všetkých ôsmich krajov celkovo 82 miest, kde hliadky železničnej polície v najfrekventovanejšom čase monitorovali pohyb osôb na miestach, kde to nie je dovolené a tiež 37 železničných priecestí, kde vodiči najčastejšie porušujú zákon o cestnej premávke, predovšetkým maximálnu povolenú rýchlosť 30 kilometrov za hodinu a nerešpektujú výstražnú svetelnú a zvukovú signalizáciu.

Do akcie sa zapojilo 166 policajtov, ktorí skontrolovali 197 chodcov, 359 vodičov a 27 cyklistov. Kontrola odhalila 104 prípadov prekročenia maximálnej povolenej rýchlosti, taktiež ďalších 50 priestupkov proti bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.

„Každý z previnilcov, ktorý bol v tento deň prichytený pri priestupku, v rámci jeho riešenia dostal aj informačný leták, v ktorom je podrobne a zrozumiteľne vysvetlené, ako správne prechádzať cez železničné priecestie, a kde a ako je dovolené prechádzať cez železničnú trať,“ informovala policajná hovorkyňa.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru