Jednou vetou

Akcie na sobotu a nedeľu. Júj, ale toho bude

Víkendové tipy posielajte na redakcia@hlavne.sk

autorská koláž hlavne.sk

Konečne víkend a ide sa trochu leňošiť, alebo čokoľvek iné len nemyslieť na robotu, školu a podobné "otravnosti". Prihodíme aj počasie: v sobotu má takmer všade snežiť, teploty majú byť+3 až - 13 stupňov. V nedeľu bude na Slovensku polooblačno až zamračné a teploty budú miernejšie, od +3 do -8 stupňov Celzia. Pre stredné a východné Slovensko v SHMÚ vybavili na sobotu aj výstrahu prvého stupňa pre vietor, snehové jazyky a záveje a taktiež nízke teploty. Nuž a toto sa okrem iného cez víkend deje na Slovensku:

Chcete dostávať viac podobných článkov? Stačí sa prihlásiť na náš bezplatný Newsletter. To najlepšie za posledných 7 dní príde priamo na Váš e-mail. Viac informácií nájdete TU

SOBOTA

Hasičšký ples čaká obce Fačkov a Liptovská Teplá, na Poľovnícky ples sa môže tešiť Čierny Balog a Senica. Obyvatelia bratislavskej Dúbravky, Detvy, Kysaku a Jamníka sa zase môžu zabaviť na Fašiangovom plese. Považská Bystrica organizuje Rybársky ples, Košice čaká netradičný Včelársky ples. Hriňová v sobotu organizuje podujatie pod názvom Zimná furmanská súťaž ťažných koní, obec Rudno nad Hronom organizuje Obecnú zabíjačku.

Mráz v noci krásne čaroval: Môžeme sa tešiť aj na ďalšie dni?

Fanušíkovia zabíjačiek si prídu na svoje aj v Kežmarku a to na Fašiangovej zabíjačke. Nadšenci psích záprahov si nesmú nechať ujsť Snežné psy v Telgárte.

Asi takto nejako to s tými havkáčmi bude vyzerať. Toto bolo pred 4 rokmi na inom mieste, ale pointa rovnaká:

Bude to peklóóó. Na tieto cesty v Bratislave radšej zabudnite

Kvalitnú hudbu si budete môcť vypočuť na koncerte známej skupiny Fragile v Makove, aj na muzikáli Matúš Čák Trenčiansky v Bojniciach, a poriadnu zábavu si vychutnáte na akcii Silné reči – Súboj komikov vo Zvolene.

VIDEO: Statočná žirafa. Hladné levy ju otravovali štyri hodiny

Gurmáni si prídu na svoje počas celého víkendu na Medzinárodnom veľtrhu gastronómie v Bratislave (niektorí tam chodia s rodinami kvôli bezplatným ochutnávkam) a tí najmenší sa môžu tešiť na Detský karneval v obci Konská. Keby ste nad tou návštevou Incheby váhali, jedna pozvánočka to možno zmení:

Ide mu karta. Vyspieva si Madej takéto nové fáro?

NEDEĽA

V Martine sa bude konať Cestovateľský festival Cestou necestou. Obyvatelia Mošoviec sa v nedeľu môžu tešiť na Mošovský parkrun, v Šamoríne sa bude konať Charitatívny koncert na pomoc rodine v núdzi, ktorú požiar pripravil o všetko.

Stále nemá strápňovania dosť. Zastavia Danka v kandidatúre odkazy z parlamentu?

Na svoje si však prídu najmä naši najmenší, ktorí sa budú môcť zabaviť na Novoročnom karnevale Terasy v KošiciachII. mestskom karnevale pre deti v Svätom Jure, Maškarnom plese v Oravskej lesnej, či na Veľkom plese malých princov a princezien v Štúrove.

Viete, prečo je plesová sezóna na začiatku roka? Tu je odpoveď!

Prievidzu čaká predstavenie pre deti pod názvom Nedeľa s rozprávkou, v Púchove sa deti môžu tešiť na rozprávku O snehuliakovej mrkve. Podujatie Smejko a Tanculienka – Hip, hip, hurá! sa bude konať v Krompachoch. Fanušíci rocku sa môžu tešiť na koncert kapely YOU ME AT SIX v Bratislave.

Inak sme aj na facebooku, nevadí, že ste nevedeli. TEŠÍME SA NA VÁS A NÁJDETE NÁS TU

Tak príjemnú sobotu aj nedeľu, oddychujte, jedzte, zabávajte sa podľa predstáv. No a čo, keď niektorí len tak prespíte obidva dni. Len si nastavte budík na pondelok… Krásny víkend 🙂

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru