Amazon otvára v seredských školách čítacie kútiky Kindlotéky

Ilustračné foto

zdroj: pixybay.com

Spoločnosť Amazon, ktorá nedávno otvorila svoje logistické centrum v Seredi, sa rozhodla na Slovensko priniesť projekt Kindlotéka. Vďaka nemu získali už štyri školy špeciálne čítacie kútiky.

Prvé dva vznikli v júni v Základnej škole Juraja Fándlyho a Základnej škole Jana Amosa Komenského v Seredi. K nim teraz pribudli ďalšie dve seredské školy – Obchodná akadémia a Cirkevná základná škola sv. Cyrila a Metoda. Školy získali spolu 500 elektronických kníh, 100 tlačených kníh a desať čítačiek Kindle.

Podpora čitateľskej gramotnosti žiakov

„Kindlotéka určite spestrí vyučovací proces a podporí čitateľskú gramotnosť našich žiakov. Vďaka projektu bude bohatšia aj naša školská knižnica,“ uviedla riaditeľka Cirkevnej základnej školy sv. Cyrila a Metoda Monika Kroláková. Riaditeľka Obchodnej akadémie Marta Melayová sa s podobným programom za roky praxe nestretla.

„Ide o skvelý program, ktorý kráča s dnešnou digitálnou dobou. Práve preto môže Kindlotéka zaujať aj deti, ktoré doteraz nemali v obľube čítanie,“ povedala.

Amazon plánuje čítacie kútiky rozširovať aj mimo mesta Sereď. Už v januári pribudne ďalšia škola, ktorú mohli navrhnúť samotní zamestnanci. „Sme radi, že môžeme Kindlotéku predstaviť ľuďom v okolí, kde pôsobíme. Sme hrdí na to, že môžeme podporovať záujem o knihy a čítanie,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Amazon Matt Greene.

Môže vás zaujímať

Poslanci schválili finančný dar 10.000 eur pre mesto Prešov