Autobusovou stanicou Nivy sa bude niesť hudba skladateľa J. S. Bacha

Dočasná AS Mlynské Nivy na Bottovej ul. (len pár metrov od pôvodnej AS)

Foto: MIPS

Autobusovou stanicou Nivy v Bratislave sa bude v piatok (22. 3.) niesť hudba barokového skladateľa Johanna Sebastiana Bacha. Zhruba polhodinový koncert od 10.30 h je súčasťou podujatia Bach in the Subways 2019, a to pri príležitosti 334. výročia narodenia tohto hudobného skladateľa.

FOTO a VIDEO: Zabudnite na Nivy v Bratislave. Úplne sa menia. Boli sme sa tam pozrieť pár hodín pred uzavretím

„Na bratislavskej autobusovej stanici Nivy sa podujatie koná po štvrtý raz a veríme, že cestujúcim a okoloidúcim opäť spríjemní deň rovnako ako po minulé roky,“ skonštatovala Eva Vozárová, hovorkyňa Slovak Lines.

Hlavná stanica: Érsek vydal príkaz obnovu urýchliť

Pri príležitosti výročia narodenia skladateľa J. S. Bacha vystupujú každoročne zadarmo hudobníci na celom svete, aby si pripomenuli jeho dielo. Vždy ide o koncerty na verejných priestranstvách, tak aby si zážitok mohlo vychutnať čo najväčšie množstvo ľudí.

Po prvý raz sa takýto koncert konal v roku 2011, keď týmto spôsobom oslávil výročie narodenia J. S. Bacha v metre v New Yorku umelec Dale Henderson. Pripojili sa k nemu ďalší dvaja muzikanti, ktorí hrali pre cestujúcich počas celého dňa. Počas nasledujúcich rokov sa myšlienka rozšírila po celom svete.

Môže vás zaujímať

FOTO: Vodohospodári predpokladajú, že z Ružína vytiahnu viac odpadu ako vlani