Jednou vetou

Autonehodu pri Trnave neprežil 24-ročný vodič

Nehoda v smere od Trnavy na obec Zvončín

foto: PZ SR

Polícia v nočných hodinách dokumentovala dopravnú nehodu neďaleko Trnavy, pri ktorej zahynul 24-ročný vodič. Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Trnave Martina Kredatusová.

Pri nehode, ktorá sa stala na ceste tretej triedy v smere od Trnavy na obec Zvončín, zišiel vodič s osobným autom z cesty. „Z nezistených príčin zišiel na rovnom úseku mimo cestu vpravo, kde sa s autom viackrát prevrátil. Nárazy vyhodili vodiča mimo auta a s ťažkými zraneniami bol prevezený do nemocnice, kde zraneniam podľahol,“ uviedla Kredatusová.

Príčiny nehody polícia vyšetruje aj za pomoci znalca z odboru cestnej dopravy a bola nariadená pitva, pri ktorej sa vylúči alebo potvrdí požitie alkoholu, prípadne iných návykových látok.

V okrese Košice-okolie havaroval autobus, došlo aj k zraneniam

Polícia apeluje najmä na mladých vodičov, aby boli rozvážni a jazdili zodpovedne. „Dopravné predpisy nie sú stanovené preto, aby sme skúšali, či ma nachytajú policajti, ale preto, aby sme sa z ciest vrátili domov živí a zdraví,“ doplnila krajská policajná hovorkyňa.

Ako dodala, častými príčinami nehôd, ktoré zavinili mladí ľudia, býva práve príliš vysoká rýchlosť. V Trnavskom kraji prišlo od začiatku roka už k 14 tragickým dopravným nehodám, pri ktorých zahynulo 15 ľudí. Je to o troch ľudí viac ako v uplynulom roku.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru