Babie leto si treba cez víkend poriadne užiť

Víkendové tipy posielajte na redakcia@hlavne.sk

autorská koláž hlavne.sk

Nebuďte určite doma najbližšiu sobotu a nedeľu. To môžete urobiť, keď bude hnusné počasie. Tentoraz však tam hore pripravili úplnú parádu. Má byť jasno až polojasno, ojedinele ráno hmla alebo nízka oblačnosť. Naďalej teplo do 25 stupňov. Ešte raz, do 25 stupňov v polovici októbra! Jééé, jééé. Super nie? Opäť sme vybrali zopár tipov, kde sa oplatí vyraziť a nesmú chýbať motivačné videá. Nech sa páči:

Ôsmy div sveta? Toto nájdete iba vo Vietname

Jarmoky, hody a takéto veci

Prebehnime si zopár miest a tradičné podujatia, ktoré budú tento víkend. Jarmoky: Žiar nad Hronom, Senohrad, Vrbové, Štúrovo, Bánovce nad Bebravou, v Prešove sú Farmárske trhy. Mesto Martin organizuje Dožinky 2018.

Máte radi fajnoty? Margecany pozývajú. Bude tam dobré jedlo z tradičnej kuchyne dolného Spiša pripravované priamo pred zrakmi návštevníkov. Budú aj ľudovky, dychovky, čiže hopsasá carára.

VIDEO: Kuba sa čoraz viac otvára svetu. Adios socializmus

Žabokreky robia Zemiakový deň 2018, varenie guláša nerobí tento víkend nikto. Došlo mäso, alebo sa asi kotlík stratil.

Radi upratujete? Trenčianske Stankovce robia akciu Deti chránia prírodu. Idú vyzbierať odpadky v okolí Váhu. Na konci akcie má byť opekačka. Inak aj po nej treba upratať, či?

Brnky brn a flanelky s klobúkmi

V Brezne, ako je Gazdovský dvor – Stodola, viete? Tak tam bude 37. ročník – Country večer. Parádna akcoška pre milovníkov tejto hudby a tancov. Okrem skupiny Vodopád, ktorá to má pod palcom prídu hostia z Karvinej – Drops a Sillmarion – súbor európskych a amerických country tancov. Píšu, že dobové oblečenie vítané. Kto má strnisko, berte so sebou!

Nebojte sa, toto sa nestane. Ibaže by…

Skupina Vodopád a Ondrej Paciga vedia roztočiť zábavu, bude to pecka:

Vŕŕŕŕn, hŕŕŕŕ, motorky

Freestyle motocross sa vracia na Slovensko, cez víkend sa to celé koná v Snowlande – Valčianskej doline. Pripravená je motorcross & bike show, kde vystúpia jazdci z Česka a Poľska. Bude to tam žiť nadupanými motorkami, má tam byť aj koncert Ega a Dj Lucky. A samozrejme nejaký spálený benzín vo vzduhu. Ako inak na takejto akcii. Len opatrne s rýchlosťou, prosím.

Babenky nie sú vo výbave auta

Ešte niečo motorové. Cez víkend sa na výstavisku v Nitre koná Autosalón. Je tam veľa pekného, odskočili sme to preveriť. Tlačenica bola pri novom Citroën Berlingo, ktoré tam môžu vidieť ľudia prvýkrát na Slovensku. Na fotke to auto vlastne ani nevidíte, lebo baby sa so mnou vraj chceli fotiť 🙂 Preto tam choďte, ak to máte na skok. Nám sa páčilo. Aj Mišovi, ktorý všetko super nafotil a máme pre Vás fotočlánok.

Boli sme sa pozrieť v Nitre. Na autá aj dievčatá. | foto: Michal Psota

Nevesty v akcii

Príprava svadby vie vyšťaviť peňaženku, ako koho. Tie šťastné dvojice, ktoré sa pripravujú onedlho na tento veľký deň si v Šali prídu na svoje. Koná sa tam totiž výpredaj svadobných šiat. Pripravených je viac ako 100 rôznych modelov – luxusné, extravagantné, čipkované, jednoduché – asi také záclonové strihy…

Odporúčame: Takto sa „balia“ voliči?

Skrátka na čom sa dá ušetriť teraz, v budúcnosti oplieskate na niečom inom. Aj pri tejto akcii platí – kto skôr príde, lepšie si vyberie. A keď nezoženiete nič, je tu pre inšpiráciu zopár fajných modelov. Pozrite si princezničky a nižšie aj zopár momentov, ktoré sa na tej Vašej svadby hádam nestanú. Alebo…? 🙂

Inak jedna zásada. Svadby pri bazéne už nie sú zaujímavé:

Svadby sa vedia niekedy zmeniť na branno-bezpečnostné cvičenie:

Nevesta so ženíchom by naozaj nemali pred sebou nič skrývať:

Pozor na tanečné šelmy na svadbe…hneď je po stanovačke:

Na svadbe sa trenírky neukazujú:

Aha, čo to letí

Jeseň a šarkany a vietor, ide to k sebe. Až na štyroch miestach sa konajú Šarkaniády – vo Svidníku ako je Areál skanzenu a na Pustom hrade vo Zvolene, v Bratislave až na dvoch miestach – Kuchajda a Rendez. Ste za to, aby bola Šarkaniáda v ústave? Potom bude raz možno takáto na Slovensku:

Užite si vydarený jesenný víkend a nemyslite na prácu, ani kopírku: 

Užívajte si babie leto, ale teplo ako v Afrike nebude:

Naozaj relaxujte, vypnite myseľ aj žehličku. Tu sú až 3 hodiny oddychových tónov:

Príjemnú sobotu aj nedeľu…a veď viete. Ak sa niečo super chystá vo Vašom okolí, napíšte o tom na redakcia@hlavne.sk

Môže vás zaujímať

Bobor sa vracia do pôvodných lokalít, častejšie môže migrovať cez vozovku