Jednou vetou

Bánovskí kriminalisti našli u dílera drog náboje

Ilustračné foto

foto: TASR

Kriminalisti z Bánoviec nad Bebravou zadržali dílera drog. Pri domovej prehliadke u neho našli rôzne náboje a rozbušky.

Tridsaťosemročný muž z Bánovského okresu teraz čelí obvineniu zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Z tohto istého zločinu je obvinený aj 37-ročný muž, avšak zločin spáchal formou účastníctva. V pondelok o tom TASR informovala Elena Antalová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne.

Nahrávku komunikácie Kočnera s Trnkom skúmajú, dôležitý svedok bol zbavený mlčanlivosti

„Tridsaťosemročný muž mal požiadať druhého obvineného o to, aby ho odviezol do jednej obce v okrese Prievidza, kde si mal zakúpiť drogy od neznámej osoby. Muž mal nielen drogy užívať, ale aj predávať ďalším osobám v okolí Bánoviec nad Bebravou,“ uviedla Antalová.

Policajti pri služobnom zákroku podľa nej zaistili 462 miligramov podozrivého kryštalického materiálu, pričom chemickou analýzou zistili prítomnosť metamfetamínu. „Pri domovej prehliadke u prvého z obvinených policajti našli a zaistili rôzne náboje, kontajner na samonavádzaciu protilietadlovú strelu 9k32 aj s batériou a rôzne rozbušky. Zaujímavosťou v tomto prípade je, že otec obvineného na Silvestra v roku 2012 pri manipulácii s výbušninou utrpel devastačné poranenia hlavy,“ priblížila.

Česká polícia zadržala 31 fanúšikov pred zápasom s Anglickom

Polícia v tomto prípade začala trestné stíhanie vo veci zločinu nedovoleného ozbrojovania a obchodovania so zbraňami. Vyšetrovateľ zároveň spracoval podnet na väzobné stíhanie prvého obvineného, druhý muž je stíhaný na slobode. „Za uvedený trestný čin v prípade, že súd uzná obvinených vinnými, hrozí trest odňatia slobody na tri až desať rokov,“ dodala Antalová.

Môže vás zaujímať

Letnú dovolenku plánuje zhruba 40 percent Slovákov, dve tretiny z nich chcú oddychovať doma