Jednou vetou

Banská Bystrica sumou 40.000 eur podporí projekty, ktoré skvalitnia život ľudí

Ilustračné foto.

Foto: pixabay

Na projekty, ktoré skrášlia Banskú Bystricu a skvalitnia život jej obyvateľov, mesto v participatívnom rozpočte (PR) vyčlenilo v tomto roku 40.000 eur. Do budúcnosti prisľúbilo hľadať zdroje na navýšenie tejto sumy. Informoval Vladimír Ivan, hovorca Koordinačnej rady (KR) PR Banská Bystrica.

FOTO a VIDEO: Pellegrini a Kalavská spustili búracie práce na Rázsochách

Ako Ivan zdôraznil, konečné návrhy projektov pre rok 2020 je potrebné odovzdať do 27. septembra a je povinné zúčastniť sa aspoň na jednom zo štyroch stretnutí tematických skupín, kde participanti môžu svoje projekty konzultovať s členmi KR PR. Najbližšie sa uskutoční vo štvrtok 15. augusta o 17.00 h v zasadačke magistrátu.

„Participácia umožňuje verejnosti aktívne sa zapájať do správy vecí verejných, a to i prostredníctvom participatívneho rozpočtu, ktorý ponúka ľuďom možnosť zapojiť sa do rozhodovacieho procesu o prerozdeľovaní financií z mestského rozpočtu,“ konštatoval Ivan.

Počas predchádzajúcich ročníkov sa v Banskej Bystrici z participatívneho rozpočtu zveľadilo napríklad Komunitné centrum na sídlisku Fončorda, vybudovali sa singletraily nad Laskomerskou dolinou alebo sa pripravila séria kultúrnych podujatí, ktoré doplnili tradičné kultúrne leto pod Urpínom.

FOTO: Trenčan narazil do zaparkovaného auta, v dychu mal 4,23 promile alkoholu

Maximálna výška podpory jedného projektu je 10.000 eur. O tom, ktoré získajú finančnú podporu, rozhodnú občania hlasovaním.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru