Banská Štiavnica: Poďte sa zabaviť do Starého zámku

Starý Zámok v Banskej Štiavnici, zdroj: dobrodruh.sk
Hravý Starý Zámok! Tak sa volá zimná rodinná hra, ktorú pripravilo Slovenské banské múzeum. Kedy? 10.marca 2018 od 8,00 do 16,00 hodiny. Kde? V priestoroch Starého zámku v Banskej Štiavnici.

Pre návštevníkov pripravili na Starom Zámku netradičnú a zábavnú rodinnú hru s indíciami . Deti s rodičmi sa budú môcť prechádzať po areáli zámku, v jeho tajomných zákutiach hľadať indície a skladať pripravenú tajničku.

Ako to bude prebiehať?

Hneď po privítaní dostanete inštrukcie o pravidlách hry. V Karneri a v delovej bašte počkajú na malých hádačov hádanky, ktoré súvisia s remeslami.  V Severnej veži ich zase potrápia  štiavnickým nárečím, zároveň im umožnia  získať niekoľko indícií, pri ktorých sa určite aj niečo zaujímavé dozvedia. V slávnej fajkárskej dielni si budú môcť vyrobiť hlinenú ,,štiavničku“, za svoju šikovnosť môžu získať aj ,,výučný list“ a indíciu do tajničky. V priestoroch fajkárskej dielne vyskúšajú bystré hlavičky hádačov aj spoznávaním netradičných predmetov z minulosti.

Návštevníci, ktorí prídu v sobotu na Starý zámok do 14:00 hod., môžu s hracím plánom zadarmo navštíviť aj výstavu V Modrobielom lese (Mineralogická expozícia – Berggericht). Okrem toho budete mať jedinečnú možnosť pozrieť si  expozíciu hodín vo Zvonovej veži.

Môže vás zaujímať

Pre nehodu uzavreli hlavnú cestu I/16 v R. Sobote, auto zrazilo chodkyňu