Jednou vetou

Chodca vážne zranila žena bez vodičského preukazu

Ilustračné foto

Pixabay.com

S ťažkými zraneniami skončil v nemocnici 32-ročný chodec, ktorého v Medovarciach v okrese Krupina zrazilo vo štvrtok popoludní (22. 8.) osobné auto. Vodička (44) navyše nie je držiteľkou vodičského preukazu. "Žena sa dostatočne nevenovala vedeniu vozidla a odzadu narazila do muža, ktorý išiel po pravej strane cesty. Po náraze ho prehodilo cez auto a dopadol na betónový odvodňovací kanál. Auto ostalo zakliesnené na hrane kanála," priblížila nehodu banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová.

 Po nehode bol zranený chodec letecky transportovaný do nemocnice v Banskej Bystrici. Keďže bol v bezvedomí, pre zistenie alkoholu mu bola odobratá krv. U vodičky alkohol pri dychovej skúške zistený nebol, a taktiež jej bola odobratá krv aj moč s podozrením na užitie veľkého množstva antidepresívnych liekov, alebo iných návykových látok. „Polícia bude v ďalšom konaní preverovať aj podozrenie z neoprávneného použitia motorového vozidla,“ pripomenula Faltániová.

Tackajúca sa žena spôsobila dve nehody, pri druhej utrpela ťažký úraz

Polícia v Banskobystrickom kraji za sedem mesiacov zaevidovala 57 dopravných nehôd s účasťou chodcov, z toho 15 dopravných nehôd zavinili chodci. Pri týchto nehodách prišiel jeden chodec o život, 52 ich bolo zranených, z toho 11 ťažko. Na priechode pre chodcov vodiči zrazili 16 chodcov.

Môže vás zaujímať

Banskobystrický kraj má nedostatok ochranných prostriedkov pre lekárov