Nadácia ENVIROvzdelávanie mladých podporila 4 školy

Ilustračné foto

TASR

Zriaďovanie malých ekozáhrad, ale aj aktivita pri separácii odpadu dostali tento rok zelenú pri výbere škôl, ktoré sa zapojili do druhého ročníka projektu nadácie Ekopolis s názvom ENVIROvzdelávanie mladých. Z celkovo zapojených deviatich škôl získali podporu štyri.

Stredná odborná škola technická a agropotravinárska v Rimavskej Sobote získala 1000 eur na zriadenie malej školskej ekozáhradky. Gymnázium Jána Chalupku v Brezne dostane rovnakú sumu na svoj projekt separácie odpadu na škole. Gymnázium Mikuláša Kováča v Banskej Bystrici získalo 500 eur, keď zabodovalo s projektom Trvalo udržateľná záhrada s využitím biologicky rozložiteľného odpadu a dažďovej vody. Rovnakú sumu dostane aj Stredná zdravotná škola svätej Alžbety v Košiciach na projekt EkoAlžbeta.

Na školách, ktoré sa zapojili do projektu, sa v mesiacoch máj a jún uskutočnili prednášky na tému Adaptácia na zmeny klímy. Súčasťou bola i praktická časť pre študentov, ktorá spočívala vo vypracovaní návrhov reálnych environmentálnych opatrení, ktoré dokážu študenti urobiť svojpomocne vo svojej škole či bezprostrednom okolí.

Cieľom projektu ENVIROvzdelávanie mladých je zorganizovať environmentálne vzdelávanie na tému Adaptácia na zmeny klímy na stredných školách na Slovensku a zrealizovať konkrétne opatrenia na škole či v bezprostrednom okolí, ktoré napĺňajú myšlienku adaptácie na klimatické zmeny.

V Starom a Novom Meste pribudli kandidáti na starostov

„Úspešní žiadatelia teraz majú k dispozícii čas do 1. novembra 2018. Dovtedy by mali zrealizovať plánované opatrenia, začať s ich využívaním a poslať finančnú aj obsahovú správu o realizácii. Záverečné vyhlásenie výsledkov prác sa uskutoční na jednej zo škôl na jeseň,“ uviedol Milan Hronec, projektový manažér Nadácie Ekopolis.

„V rámci projektu máme pripravené ešte jedno prekvapenie pre základné a stredné školy po celom Slovensku. Ide o instagramovú súťaž, ktorá bude vyhlásená v septembri, teda v novom školskom roku 2018/2019, kde budú školy súťažiť o zaujímavé ceny pre svojich žiakov. Viac informácií o súťaži zverejníme čoskoro,“ dodala Martina Ragalová, manažérka Nadácie Ekopolis.

Môže vás zaujímať

Budúci vysokoškoláci sa najviac zaujímali o Ekonomickú fakultu UMB