Horské priechody Donovaly a Šturec sú prejazdné iba so snehovými reťazami

Ilustračné foto

foto: TASR

Horské priechody Donovaly a Šturec sú zjazdné iba so snehovými reťazami a pre nákladnú dopravu nad desať metrov celkovej dĺžky sú uzatvorené. Informuje o tom Slovenská správa ciest (SSC) na svojom webe zjazdnost.sk.

V oblasti Starej Ľubovne je hlásená silná víchrica, vodiči by si mali dať pozor na vytváranie snehových jazykov. Vplyvom silného vetra sa na ceste I/68 v úseku Kamenica – Pusté Pole a na cestách v okresoch Martin a Turčianske Teplice miestami tvoria snehové záveje. Silné sneženie obmedzuje dohľadnosť na 100 metrov na celom úseku D2, D1 až po Poprad, na D3 v okrese Čadca a v oblasti Skalice, Senice, Zvolena a Banskej Bystrice. Vodiči by si mali dať pozor na nárazový vietor na Orave, najmä na obchvate Trstenej, v oblasti Suchej Hory a na horskom priechode Huty sa vytvárajú snehové jazyky.

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek na západe a strede Slovenska je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého až kašovitého snehu do dvoch centimetrov, D1 od tunela Bôrik až po Košice je vlhká až mokrá.

V Bratislave stále sneží. Rátajte s obmedzenou dopravou. Takto zasneží celé Slovensko!

Cesty prvej, druhej a tretej triedy sú zjazdné, povrch vozoviek na západnom a strednom Slovensku a v okresoch Poprad, Kežmarok a Stará Ľubovňa je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého až utlačeného snehu hrúbky do troch centimetrov, miestami, najmä na cestách nižších kategórií, do piatich centimetrov. Na všetkých cestách v okrese Myjava a na úsekoch ciest tretej triedy v okresoch Námestovo a Tvrdošín je na vozovke čerstvý až utlačený sneh do desiatich centimetrov. Miestami zľadovatený sneh do hrúbky troch centimetrov je na cestách II/566 Dúbrava – Ubľa, II/566 Ruská Volová, II/567 Nižná Jablonka – Snina, II/531 v okrese Revúca a na cestách tretej triedy v okrese Turčianske Teplice.

Všetky horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne pokrytý vrstvou čerstvého, kašovitého alebo utlačeného snehu do troch centimetrov, na horskom priechode Huty do piatich centimetrov a na horskom priechode Herlianske sedlo je čerstvý sneh do desiatich centimetrov. Na horskom priechode Zbojská je miestami zľadovatený sneh do jedného centimetra. Horské priechody Látky-Prašivá, Branisko, Ďurďošík, Dargov, Soroška a Chorepa majú povrch vozoviek suchý až mokrý.

Môže vás zaujímať

Kalište a ďalšie vypálené obce musia byť mementom, uviedla Čaputová