Jednou vetou

Polícia obvinila ženu, ktorá v Lučenci zrazila chodca a neposkytla mu pomoc

Ilustračné foto

Pixabay.com

Z prečinu ublíženia na zdraví a z prečinu neposkytnutia pomoci obvinil poverený príslušník Policajného zboru (PZ) 37-ročnú ženu z Kalinova v okrese Poltár, ktorá v Lučenci na Masarykovej ulici zrazila na priechode pre chodcov 55-ročného muža. Podľa slov hovorkyne Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici Márie Faltániovej sa uvedená dopravná nehoda stala 20. augusta vo večerných hodinách.

„Vtedy ešte neznámy vodič na vozidle Škoda Octavia zrazil na priechode muža, ktorý po náraze spadol cez vozidlo na cestu. Neznámy vodič z miesta nehody odišiel bez zastavenia a splnenia si povinností účastníka dopravnej nehody, ako aj bez poskytnutia pomoci,“ priblížila Faltániová.

Pri dopravnej nehode chodec podľa jej slov utrpel zranenia chrbtice, hrudníka a kolena. „Pri dychovej skúške mu namerali 1,24 miligramu alkoholu, čo je v prepočte 2,58 promile,“ dodala hovorkyňa.

Pred bratislavským nákupným centrom sa strieľalo

Ako pokračovala, počas vyšetrovania nehody na políciu prišla spomínaná vodička, ktorá sa k tomu, čo spáchala, priznala. „Vodič, ktorý po dopravnej nehode, na ktorej mal účasť, neposkytne osobe, ktorá pri nehode utrpela ujmu na zdraví, potrebnú pomoc, hoci tak môže urobiť bez nebezpečenstva pre seba alebo iného, sa môže potrestať odňatím slobody až na tri roky,“ zakončila Faltániová.

Môže vás zaujímať

V kremnických horách hľadajú nezvestného 22-ročného Miroslava