Slovenskí a českí kadeti absolvovali na Lešti poľný výcvik

Ilustračné foto

zdroj: TASR/AP

Kadeti Akadémie ozbrojených síl generála M. R. Štefánika a Univerzity obrany v Brne absolvovali v uplynulých dňoch v priestoroch Centra výcviku Lešť poľný výcvik. Celkovo 152 študentov si v praxi precvičilo vedomosti z oblasti taktickej, streleckej, ženijnej, ako aj topografickej prípravy.

„Výcvik na Lešti bol už druhý rok nielen v réžii akadémie, ale šiesti inštruktori z Ozbrojených síl Slovenskej republiky ho obohatili aj o poznatky z praxe,“ uviedol prorektor akadémie pre vojenské veci Ľubomír Matta. Podľa neho sa táto forma praktickej prípravy osvedčila a je to možnosť, ako môžu kadeti získať poznatky od vojakov z plnenia úloh v rámci domáceho, ale aj medzinárodného krízového manažmentu.

Na diaľniciach D1 a D2 v Bratislave a okolí sú viaceré dopravné obmedzenia

Výcvik absolvovalo 142 kadetov Akadémie ozbrojených síl M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši a desať kadetov z Univerzity obrany v Brne. Praktické cvičenia sú súčasťou vojenského programu kadetov, ktorý prebieha súčasne s vybraným študijným programom a zároveň je podmienkou pre úspešné absolvovanie vysokoškolského štúdia.

Môže vás zaujímať

Budúci vysokoškoláci sa najviac zaujímali o Ekonomickú fakultu UMB