Jednou vetou

V BBSK od začiatku roka zistila 940 vodičov pod vplyvom alkoholu

Ilustračné foto

foto: Polícia SR

V predchádzajúcom týždni v Banskobystrickom kraji nafúkalo 41 vodičov, z toho 12 mali v sebe nad jedno promile alkoholu a dopustili sa tak trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Informuje o tom banskobystrická polícia na sociálnej sieti s tým, že od začiatku roka zistila v kraji až 940 prípadov, keď si vodiči sadli za volant posilnení alkoholom.

„Policajti v piatich okresoch Banskobystrického kraja – Banská Bystrica, Brezno, Revúca, Rimavská Sobota a Žiar nad Hronom v sobotu (8. 6.) večer odhalili päť vodičov, ktorí nafúkali viac ako jedno promile. V tomto prípade nejde o žiadnych šoférov ‚začiatočníkov‘, pretože boli vo veku od 39 do 57 rokov,“ uvádza polícia.

Polícia obvinila muža z okresu Partizánske z drogovej trestnej činnosti

Najstarší z nich v Banskej Bystrici v takomto stave nezvládol riadenie a v dôsledku neprispôsobenia rýchlosti jazdy vybehol s autom na trávnik. Nafúkal 1,94 promile alkoholu.

„Rekordérom“ bol však 44-ročný vodič v okrese Brezno s 2,75 promile. Na príslušných dopravných inšpektorátoch ich obvinili z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a zvyšok víkendu strávili v policajnej cele.

Môže vás zaujímať

V kremnických horách hľadajú nezvestného 22-ročného Miroslava