Jednou vetou

V obci Nandraž rozhodol o starostovi jediný neplatný hlas

Jediný neplatný hlasovací lístok rozhodol v nedávno skončených komunálnych voľbách o starostovi obce Nandraž v Revúckom okrese. Podľa definitívnych výsledkov volieb, ktoré zverejnil Štatistický úrad (ŠÚ) SR, získal doterajší starosta Marian Laciak (Smer-SD) 65 hlasov a jeho protikandidát Peter Požga (nezávislý) 64 hlasov.

Ako potvrdil Lukáš Kvietok, zapisovateľ okresnej volebnej komisie v Rimavskej Sobote, ktorá mala na starosti voľby aj v Revúckom okrese, jeden hlasovací lístok miestna volebná komisia na základe metodických pokynov k voľbám označila za neplatný. „Podľa týchto metodických pokynov je hlas platný, pokiaľ je zakrúžkované číslo kandidáta. Tu bolo zakrúžkované celé meno,“ vysvetlil Kvietok.

Hasiči zasahujú pri požiari autobusu MHD vo Veľkom Šariši

Dodal, že v tomto prípade bola okresná volebná komisia len poradným orgánom miestnej, ktorá má oprávnenie v takýchto prípadoch rozhodnúť. „Vysvetlili sme im to, keď s nami prípad konzultovali,“ podotkol zapisovateľ. Treťou kandidátkou na post starostu obce Nadraž bola Ľubica Brindzáková (nezávislá). Podľa údajov ŠÚ SR získala päť hlasov.

Môže vás zaujímať

V kremnických horách hľadajú nezvestného 22-ročného Miroslava