Jednou vetou

Výťažok z punču predávaného primátorom poputuje na kúpu CT prístroja

Ilustračné foto

TASR

Celkom 1277,35 eura sa podarilo vyzbierať počas nedávneho predaja vianočného punču, ktorý na námestí vo Veľkom Krtíši predával primátor Dalibor Surkoš. Finančné prostriedky poputujú aj tento rok do nemocnice a pomôžu pri kúpe CT prístroja.

„Primátor predával punč počas podujatia s názvom Čaro Vianoc. Program s vianočnými koledami, Dedom Mrázom, Čertom, Perinbabou a skupinou The Beatles REVIVAL bol jeho súčasťou. Nechýbali vianočné trhy,“ uviedla  hovorkyňa Mestského úradu vo V. Krtíši Erika Grega. „Novinkou Čara Vianoc boli tento rok papierové poháre a šálky. Tie si mohli návštevníci zakúpiť, alebo priniesť vlastné,“ dodala.

Vodiči by na slovenských cestách mali aj naďalej jazdiť opatrne

Výťažok z predaja punču už v minulosti pomohol mnohým rodinám v meste, ktorých finančná situácia nebola priaznivá. „Napríklad Aničke prispel na kúpeľnú liečbu, Dominikovi na rehabilitácie, Nikolke na zakúpenie kompenzačných pomôcok. Minulý rok výťažok poputoval do veľkokrtíšskej nemocnice a tak vďaka nemu pribudol v nemocnici nový EKG prístroj,“ doplnila hovorkyňa mesta.

Môže vás zaujímať

V kremnických horách hľadajú nezvestného 22-ročného Miroslava