Jednou vetou

BBSK podporí rozvoj cestovného ruchu aj personálne, podpísal memorandum s OOCR

Predseda Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Ján Lunter

Foto: TASR

Predseda Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) Ján Lunter podpísal v týchto dňoch so zástupcami šiestich oblastných organizácií cestovného ruchu (OOCR) v kraji Memorandum o partnerstve na rozvoji cestovného ruchu na území BBSK. OOCR patria ku kľúčovým organizáciám venujúcim sa rozvoju cestovného ruchu v regióne.

Spolu s miestnymi akčnými skupinami (MAS) majú byť hlavnými partnermi regionálneho rozvoja. „Ponúkame spoluprácu a zastrešenie aktivít, ktoré pomáhajú rozvoju kraja,“ povedal pri tejto príležitosti Lunter. Súčasťou memoranda je záväzok kraja cez novovzniknutú Rozvojovú agentúru BBSK personálne podporiť každú OOCR dvoma ľuďmi, ktorí sa budú venovať destinačnému manažmentu a marketingu. Rozvojová agentúra bude taktiež poskytovať analýzy a dáta o návštevníkoch v kraji. Súčasťou podpory budú financie na projektové zámery v prospech cestovného ruchu.

Zástupcovia OOCR prístup BBSK vítajú a hovoria, že doteraz chýbalo sieťovanie aktivít jednotlivých OOCR. „Je to veľmi dobrá aktivita. Dáva nám potenciál na rozvoj. Dôležitá je deklarovaná finančná a personálna podpora zo strany kraja,“ povedal predseda predstavenstva OOCR Stredné Slovensko Ján Nosko.

Na Bojnický zámok sa po prestávke vrátil Vládca času a jeho bývalé panstvo

„Nám, ktorí reálne vykonávame cestovný ruch, to môže pomôcť v ďalšom raste. Ak chceme držať krok so svetom, bez spolupráce to nejde,“ dodal predseda predstavenstva OOCR Región Horehronie Ľuboš Ďurinďák.

„Som veľmi rád, že si kraj uvedomuje dôležitosť OOCR. Ocenil by som tiež systémovosť, ktorú sa nám môže podariť do rozvoja cestovného ruchu vniesť,“ povedal výkonný riaditeľ OOCR Región Banská Štiavnica Igor Kuhn.

Memorandum o partnerstve podpísali okrem predsedu BBSK aj OOCR Turistický Novohrad a Podpoľanie, OOCR Stredné Slovensko, OOCR Dudince, OOCR Región Horehronie, OOCR Región Gron a OOCR Región Banská Štiavnica.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru