Jednou vetou

Bez prúdu zostane vo štvrtok približne 700 odberných miest v Ružomberku

Ilustračná snímka

Foto: Shutterstock

Obyvatelia časti Ružomberka sa musia pripraviť na štvrtkovú odstávku elektrickej energie. Hovorca spoločnosti Stredoslovenská distribučná (SSD), a. s. Miroslav Gejdoš agentúru SITA informoval, že vo štvrtok 17. septembra energetici prerušia dodávku elektrickej energie na uliciach Cesta na Vlkolínec, Do Dielca, Hrabovská cesta, Hrabovská dolina a tiež v horskom stredisku Malinô Brdo.

„Dôvodom obmedzenia je pravidelná lezecká revízia na vzdušnom vedení vysokého napätia. Jej cieľom je včas odhaliť prípadné nedostatky a poruchy na distribučnej sústave, ktoré by mohli viesť k zníženiu jej spoľahlivosti a bezpečnosti. Keďže sa energetici budú pohybovať v tesnej blízkosti vodičov, prípadne budú s niektorými zariadeniami manipulovať, z hľadiska ich bezpečnosti je nevyhnutné, aby bolo vedenie v stanovenom čase vypnuté,“ uviedol Gejdoš.

Dodávka elektrickej energie bude podľa jeho slov odstavená od 8:30 do 16:00 a v tom čase zostane bez prúdu približne 700 odberných miest. „Ak sa elektrikárom zo SSD počas práce nič neskomplikuje, prúd môže opäť nabehnúť aj o hodinu skôr,“ dodal Gejdoš.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru