Jednou vetou

Bezcitný?

Matúš Vallo si žije na vysokej nohe

autorská koláž hlavne.sk, TASR, MIPS

Bratislavský primátor Matúš Vallo zvýšil od januára všetkým obyvateľom Bratislavy daň z nehnuteľnosti o 100 %! K sebe sa však zachoval ako najväčší papaláš. Primátor býva v luxusnej rozľahlej poschodovej haciende v najlukratívnejšej časti Starého Mesta. Pána primátora však zdražovanie nepostihne. V decembri si nechal zvýšiť plat o 732 eur mesačne.

FOTO: Primátor Vallo je hrdým otcom. Vieme, ako sa volá jeho syn!

Za nehnuteľnosť v Bratislave budú od januára obyvatelia hlavného mesta platiť dvojnásobok. Priplatiť by si mal poriadne aj Matúš Vallo. V hlavnom meste totiž vlastní nadštandardný dom s veľkou rozlohou v susedstve firemného sídla rodiny Majských.

Nenažranosť: A vy ostatní plaťte

Ak by ste ale čakali, že pán primátor bude znášať dane zo svojho doterajšieho platu a zasiahlo to do jeho rodinného rozpočtu, prerátali by ste sa. Primátor hlavného mesta má od decembra minulého roka vyšší plat. Z 5 316 eur mu poskočil na 6 048 eur. A on to samozrejme neodmietol. Empatia exprezidenta Andreja Kisku, ktorý časť platu rozdal sociálne slabším sa u primátora rozhodne nenosí.

článok pokračuje nižšie

Dom primátora Matúša Valla v lukratívnej časti Bratislavy | Foto: MIPS

 

Vallo: Nasadili sme veľké tempo a rozbehli množstvo veľkých projektov

Vallo: Priplatíte len 2 eurá mesačne!?

Smiešne žiaľ v tomto kontexte vyznieva jeho argumentácia, že seniori zaplatia na daniach len o euro viac mesačne a ostatní o 2 eurá. Ak ste doteraz platili za 50 štvorcových metrov 25 eur, po novom to bude 50. Pri vyššej rozlohe bytu, či rodinnom dome budete mať do peňaženky ešte hlbšie. Namiesto 150 – 200 eur, ešte raz toľko.

Dom primátora Matúša Valla v lukratívnej časti Bratislavy | Foto: MIPS

Rastú výdavky, Vallo prijal o 100 viac ľudí

Primátor si s tým však veľkú hlavu nerobí. Zvýšenie dane zdôvodnil rastúcimi výdavkami samospráv dôsledku vládnych opatrení, čím má byť ohrozené poskytovanie služieb v hlavnom meste. Primátor doteraz nevysvetlil obrovský nárast zamestnancov od jeho nástupu do funkcie, o viac ako 100 ľudí. To rapídne zvýšilo výdavky z mestskej kasy, do ktorej Bratislavčania prispievajú.  A kým ostatní obyvatelia Bratislavy si musia odkladať na zvýšenú daň, Matúš Vallo si za celý rok 2020 po zvýšení platu pripíše na svoj účet o viac ako 9000 Eur, z čoho svoju daň z nehnuteľnosti uhradí naozaj hravo.

Dom primátora Matúša Valla v lukratívnej časti Bratislavy | Foto: MIPS

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

V Matejovciach opravili lávku pre peších za 31-tisíc eur