Jednou vetou

Bod o zmenách územného plánu je na MsZ zaradený preventívne, tvrdí Nesrovnal

Primátor mesta Bratislava Ivo Nesrovnal

foto: TASR

Rozruch okolo zaradenia materiálu o zmenách a doplnkoch územného plánu 04 na rokovanie mestského zastupiteľstva je podľa primátora Bratislavy Iva Nesrovnala zbytočný a neopodstatnený.

„Tento bod zaraďujeme preventívne, ako možný bod rokovania za podmienky, že budeme mať k dispozícii všetky potrebné vyjadrenia k materiálu,“ vysvetlil Nesrovnal vo vysielaní diskusnej relácie Tablet.TV Hlavné mesto.

Parkovaciu politiku by podľa Drobu malo spúšťať nové zastupiteľstvo

Vysvetlil, že návrh zmien a doplnkov vychádza z niekoľkoročného procesu prípravy územnoplánovacej dokumentácie, ktorej súčasťou je množstvo na seba nadväzujúcich úkonov plynúcich zo zákona, vrátane posúdenia návrhu zo strany orgánov štátnej a verejnej správy. Až po absolvovaní tohto procesu môže mestské zastupiteľstvo pristúpiť k schvaľovaniu návrhu. „Tento proces však ešte nie je ukončený. V súčasnosti predmetný materiál preskúmava v zmysle stavebného zákona Okresný úrad Bratislava,“ informoval.

„Ak by do času konania MsZ prišlo toto stanovisko, tak budeme o tom rokovať, ak nepríde, tak ten bod z rokovania stiahnem,“ uistil ďalej primátor, podľa ktorého sú o celej situácii informovaní aj poslanci. Nesrovnal zároveň upozornil, že mesto v tomto prípade nič netají, všetky náležitosti splnilo. Materiál je prístupný v rámci programu rokovania MsZ na webe mesta a umožňuje širokej verejnosti oboznámiť sa s navrhovaným výsledkom vyhodnotenia prerokovania s dotknutými orgánmi a verejnosťou.

Nesrovnal: Vstup Drobu do volebnej kampane považujem za nevhodný

Šéf bratislavskej samosprávy v relácii takisto potvrdil, že sa bude opätovne usilovať presadiť posledný krok k spusteniu parkovacej politiky a apelovať na schválenie dodatku v štatúte hlavného mesta. „Budem o to poslancov opakovane žiadať, pretože toto je vlastne len formálne dokončenie toho, čo sa dohodlo, tak ako si to vyžiadali poslanci pri schválení samotnej parkovacej politiky v decembri 2016,“ upozornil Nesrovnal. „Bohužiaľ, jedna skupina, ktorá bola vtedy za, otočila a teraz paralyzuje mesto,“ skonštatoval.

Nechce sa však nechať odradiť. Ani názormi, že ak sa doteraz pre schválenie dodatku nenašiel dostatočný počet poslaneckých hlasov, je naivné to skúšať na poslednom rokovaní pred voľbami. „Opýtajte sa ktoréhokoľvek Bratislavčana, či s tým treba otáľať? Povie vám, že už dávno to malo byť, už dávno to malo platiť,“ reagoval Nesrovnal, ktorý poukázal na to, že už schválené pravidlá vychádzajú z komplikovanej, no dohodou zavŕšenej diskusie medzi hlavným mestom, mestskými časťami a poslancami. „Preto sa za to budem biť. Mesto to potrebuje. A tí, ktorí to blokujú, nech potom vysvetľujú Bratislavčanom prečo,“ povedal primátor v Tablet.TV.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru