Jednou vetou

Bombovú hrozbu policajti preverovali aj vo väzniciach

Ilustračné foto

TASR

Bombovú hrozbu preverovali policajti v stredu okrem budov okresných súdov aj vo väzniciach v Hrnčiarovcach nad Parnou a Bratislave. Výhražná správa prišla e-mailom o 8.53 h, priblížila riaditeľka odboru komunikácie Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Katarína Nováková

„Zo strany oboch ústavov v súčinnosti s príslušnými zložkami Policajného zboru a Hasičského a záchranného zboru boli vykonané preventívno-bezpečnostné opatrenia. Vzhľadom na charakter udalosti nemôžeme poskytnúť bližšie informácie ani konkretizovať rozsah opatrení,“ povedala Nováková. V oboch ústavoch bola ukončená bezpečnostná prehliadka s negatívnym výsledkom.

Pre podozrivý predmet zasahuje polícia na Laboreckej ulici v Košiciach

Okolnosti oboch mimoriadnych udalostí sú podľa jej slov predmetom prešetrovania príslušníkmi Policajného zboru. Aktuálne je v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Hrnčiarovcach nad Parnou umiestnených 1328 väznených osôb a v Ústave na výkon väzby a Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Bratislave 665 väznených osôb.

Pre bombovú hrozbu policajti prehľadávali aj okresné súdy, nahlásil ju anonym krátko pred 9.00 h. „Polícia ihneď prijala bezpečnostné opatrenia a z dôvodu, že oznamovateľ nespresnil konkrétne miesto, polícia vykonáva pyrotechnické prehliadky aj so služobnými psami a kynológmi na celom území Slovenska,“ uviedla trnavská krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Môže vás zaujímať

V Trnave pribudne ďalší cyklochodník s dĺžkou viac ako pol kilometra