Jednou vetou

Bratislava chystá pre ľudí MHD zadarmo. S čím to súvisí?

Ľudia, ktorí pôjdu na hokej počas MS, budú mať MHD zadarmo

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

S blížiacimi sa májovými Majstrovstvami sveta v ľadovom hokeji, ktoré sa budú konať v Bratislave a v Košiciach, prijíma hlavné mesto rôzne opatrenia. Jedným z nich bude aj mestská hromadná doprava (MHD) pre návštevníkov hokeja zadarmo. Kto to zaplatí a koľko to všetko bude stáť?

Bratislava je lepšia dedina. Porovnali sme čakárne na železniciach

Hlavné mesto tak chce pre ľudí, ktorí zavítajú na zápasy MS, zaviesť bezplatnú MHD. Podľa hovorcu Bratislavy Petra Bublu sa bude týkať všetkých návštevníkov, ktorí využijú MHD a preukážu sa platnou vstupenkou na zápas MS 2019. „V deň konania zápasu budú mať MHD zadarmo,“ uviedol ďalej Bubla. Dodal, že to isté platí aj pre ostatných návštevníkov a držiteľov vstupeniek na zápasy MS 2019, ktorí prídu do Bratislavy iným druhom dopravy.

Štadión Ondreja Nepelu: Na opravy pred šampionátom treba státisíce eur

Ilustračné foto | Foto: TASR

Okrem bezplatnej prepravy budú mať ľudia v meste k dispozícii aj posilnené linky MHD, ktoré podľa Bublu posilnia zo zástavok v blízkosti záchytných parkovísk. Tie bratislavský magistrát navrhuje na hlavných prístupových trasách do hlavného mesta. „V jednom prípade bude tiež zavedená kyvadlová doprava od záchytného parkoviska k zimnému štadiónu,“ informoval hlavne.sk hovorca Bratislavy. Ako ďalej pripomenul, rátajú tiež s posilnením liniek MHD z hlavnej stanice a zo železničnej stanice Petržalka.

Hlavná stanica: Érsek vydal príkaz obnovu urýchliť

Tieto opatrenia však budú určite niečo stáť, a preto hlavne.sk zaujímalo, aké peniaze poputujú na novinky súvisiace s MS v ľadovom hokeji a kto to všetko zaplatí. „Predpokladané náklady na posilnenie spojov MHD a na zriadenie kyvadlovej dopravy sa pohybujú okolo 120-tisíc eur a mali by byť hradené mestom,“ uviedol Peter Bubla. Magistrát zároveň verí, že opatrenia umožnia návštevníkom MS spoznať Bratislavu ako mesto.

Kúpele Grössling: Mesto dá na rekonštrukciu obrovský balík peňazí

 

 

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru