Jednou vetou

Bratislava: Nové Mesto vyhlásilo zbierku oblečenia a potravín pre ľudí bez domova

Ilustračné foto

zdroj: TASR

Bratislavské Nové Mesto chce aj tento rok pomôcť ľuďom bez domova prežiť chladné zimné mesiace. Vyhlásilo preto verejnú zbierku predovšetkým teplejších vecí, pánskeho a dámskeho oblečenia a potravín.

„Prosíme, aby veci neboli roztrhané, mali funkčné zipsy a neboli špinavé či príliš staré,“ upozorňuje miestna úrad na svojej webovej stránke.

Bratislava: Ulicami centra mesta začne vo štvrtok jazdiť vianočná električka

Veci je potrebné doniesť v taške do budovy miestneho úradu na Junáckej ulici a položiť ich pred dvere skladu č. 9 na prízemí. Z teplejších vecí sú potrebné najmä deky a spacáky, vítané sú aj sviečky. Z oblečenia je to hlavne hrubá teplá obuv, bundy, mikiny, tričká, rifle, hrubé nohavice, tepláky, čiapky, šály, rukavice, ponožky či spodná bielizeň. Z potravín sú vítané cestoviny, ryža, strukoviny, mlieko, vrecúškové polievky, rôzne konzervy, nátierky, cukor, káva, čaj či sladkosti. „Nezbiera sa tesilové oblečenie, kravaty, kostýmy, saká, klobúky, vlnené kabáty či šatky,“ dopĺňa miestny úrad.

Bližšie informácie poskytuje Anna Debnárová z novomestského miestneho úradu. Priamo na úrade ich nasmerujú aj na vrátnici.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru