Jednou vetou

Bratislava odovzdá nové nájomné byty, pomôžu najmä starším ľuďom

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal vo dverách jedného z deviatich nájomných bytov na Rezedovej ulici, ktoré odovzdal do užívania v Bratislave 10. mája 2018

foto: TASR

V bytovom dome na Rezedovej 3 v bratislavskom Ružinove vybudovalo hlavné mesto nové nájomné byty. Pomôže tak starším ľuďom, ktorí si nemôžu dovoliť vlastné bývanie. K celkovému počtu 863 nájomných bytov, ktoré má bratislavská samospráva k dispozícii, tak pribudne ďalších deväť bytových jednotiek.

„Budovanie nájomných bytov či už pre starších občanov, alebo pre rodiny s deťmi je pre nás veľmi dôležité. Takýto model štartovacích bytov funguje všade vo svete a mojím cieľom je rozšíriť počet nájomných bytov aj v Bratislave,“ skonštatoval primátor hlavného mesta Ivo Nesrovnal.

Stará Ľubovňa: Súčasťou novej expozície Ako sa staval hrad je aj 3D hologram

Bytový dom na Rezedovej bol pôvodne využívaný ako dom osobitného určenia a na jeho vrchnom podlaží boli vytvorené spoločenské priestory. Objekt bol však preklasifikovaný na klasický nájomný bytový dom, a tak spoločenské priestory stratili opodstatnenie a mesto sa ich rozhodlo využiť na vybudovanie deviatich nájomných bytov. Zrealizovali sa búracie práce, vymurovali sa nové steny, urobili sa nové rozvody, obklady, položili sa podlahy a opravila sa strecha.

„Urobili sa nové kúpeľne, WC, osadili sa kuchynské linky. Zrekonštruovali sa aj spoločné priestory chodby,“ priblížila samospráva, ktorá do tejto rekonštrukcie investovala 208.812 eur.

Nitra sa zapojila do medzinárodného projektu SporTown

Nové nájomné byty sú pripravené na odovzdanie nájomcom, ktorých na základe poradovníka vyberie bytová komisia zložená z poslancov mestského zastupiteľstva a občanov. Osem garsóniek a jedna dvojgarsónka budú pridelené v rámci projektu bývania „Dom pre starších občanov“ ľuďom nad 50 rokov, ktorí majú viac ako päť rokov trvalý pobyt v Bratislave a dosahujú príjem minimálne 1,2 násobku životného minima.

Počet nájomných bytov na Rezedovej nie je konečný, ďalšie tri bytové jednotky tam mesto vybuduje z pôvodných priestorov na prvom podlaží, kde boli v minulosti ambulancia a výdajňa stravy.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru