Jednou vetou

BRATISLAVA: Požiar vo Vrakuni je pod kontrolou

V Bratislavskej Vrakuni v sobotu horelo smetisko

Facebook

Včasným zásahom a dobrou spoluprácou so zamestnancami areálu sa podarilo zachrániť 32 koní.

Požiar v bratislavskej Vrakuni je lokalizovaný, bude však trvať niekoľko hodín, kým sa ho hasičom podarí úplne uhasiť. Uviedol to veliteľ Hasičského a záchranného útvaru hlavného mesta SR Bratislavy Marián Bugár.

Plamene zachvátili stajňu s rozlohou 10×100 metrov a plamene sa následne rozšírili aj na objekt vedľajšieho autovrakoviska. Ako povedal Bugár, zasiahnutá je veľká kopa pneumatík, ktoré sú uložené na sebe.

Tie musia po tom, čo ich hasili penou, premiestniť pomocou ťažkej a prevzdušniť, aby sa ich podarilo uhasiť. Z hasiacimi látkami momentálne nemajú žiaden problém.

Zachránili vyše 30 koní

Včasným zásahom a dobrou spoluprácou so zamestnancami areálu sa podarilo zachrániť 32 koní, ktoré sú momentálne v bezpečí. Maštaľ a hala, ktoré požiar ohraničujú, sú celé, čo sa v rámci lokalizácie podarilo zachrániť.

V susednej Vrakuni niekto podpálil smetisko, od ktorého chytili vraj až tisíce pneumatík. Kone z neďalekých stajní sa…

Uverejnil používateľ Martin Chren – starosta Ružinova Sobota 25. apríla 2020

Pri požiari sa nikto nezranil. Hasenie sťažuje silný vietor, preto je dĺžku zásahu podľa Bugára ťažké odhadnúť. Presné škody, ktoré požiar spôsobil, budú vyčíslené dodatočne, zatiaľ sa hovorí o škode vyššej ako 10-tisíc eur. Príčinu vzniku požiaru budú zisťovať.

Hasiči z celej Bratislavy a okolia

Na mieste zasahovalo 80 profesionálnych hasičov zo všetkých bratislavský hasičských staníc a zo Záchrannej brigády HaZZ v Malackách a členovia dobrovoľných hasičských zborov obcí a mestských častí Rača, Podunajské Biskupice, Prievoz, Most pri Bratislave, Čunovo, Záhorská Bystrica, Stupava a Devínska Nová Ves.

Pomocnú ruku pridal starosta Ružinova

Nielen Ružinov si pomáha, pomáhame si aj navzájom. Práve v tejto chvíli bager z nášho Ružinovský Podnik pomáha…

Uverejnil používateľ Martin Chren – starosta Ružinova Sobota 25. apríla 2020

MEGATRAPAS! Šéf mestskej polície v Bratislave havaroval, nafúkal!

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru