Jednou vetou

Bratislava sa odvolala voči súdnemu rozhodnutiu o hazarde

Ilustračné foto

foto: pixabay.com

Hlavné mesto podalo v piatok na Najvyšší súd SR kasačnú sťažnosť na rozhodnutie Krajského súdu v Bratislave vo veci hazardu. Odvoláva sa tým voči verdiktu o nezákonnosti všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o zákaze hazardu v Bratislave.

Na štvrtkovom (26.7.) stretnutí podporili krok magistrátu členovia petičného výboru za zákaz hazardu a členovia pracovnej skupiny zloženej z poslancov bratislavského mestského zastupiteľstva. „Zhodli sme sa na tom, že je potrebné, aby Najvyšší súd SR rozhodol v takom čase, v ktorom predmetné VZN ešte nestratí platnosť,“ uviedol v tejto súvislosti primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Masívna kontrola nelegálneho hazardu bude pokračovať

Hlavné mesto žiada, aby Najvyšší súd SR revidoval uznesenie krajského súdu, ktoré podľa vedenia Bratislavy obsahuje evidentné zákonné pochybenia. „Nesmieme pripustiť, aby bolo touto cestou obmedzené, alebo dokonca popreté právo obyvateľov miest a obcí a ich volených zástupcov upraviť hazard na svojom území,“ zdôraznil Nesrovnal. Ako dodal, naďalej ostáva otvorená možnosť novej petície za zákaz hazardu.

„Nevylučujeme ani túto možnosť, ako sme sa však zhodli s petičným výborom, je potrebné urobiť všetko pre to, aby bola jasne rešpektovaná vôľa desaťtisícov Bratislavčanov z existujúcej petície. Verím, že Najvyšší súd SR rozhodne v prospech obyvateľov Bratislavy a záujem slušných ľudí bude povýšený nad záujem oligarchov hazardu,“ povedal Nesrovnal.

Všeobecne záväzné nariadenie o zákaze hazardu v Bratislave bolo prijaté 30. marca 2017 a nadobudlo účinnosť 1. mája 2017. Mestu bol 15. mája 2017 doručený protest prokurátorky Krajskej prokuratúry v Bratislave, ktorým namietala rozpor VZN so všeobecne záväznými predpismi. Po tom, ako poslanci protestu nevyhoveli, podala prokuratúra na mesto žalobu. Krajský súd v Bratislave argumentáciu prokuratúry uznal a 7. júna rozhodol o nesúlade predmetného VZN so zákonom.

Môže vás zaujímať

Letnú dovolenku plánuje zhruba 40 percent Slovákov, dve tretiny z nich chcú oddychovať doma