Jednou vetou

Bratislava spúšťa ekologickú kampaň

Ilustračné foto

Foto: TASR

Hlavné mesto spúšťa ekologickú kampaň Zelená Bratislava. Ľudí nabáda k tomu, aby nepoužívali jednorazové plastové poháre a slamky, aby zbierali v lese odpadky, pili vodu z vodovodu namiesto z plastovej fľaše a prepravovali sa ekologickou dopravou. TASR o tom informovala hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer.

„Spúšťame kampaň Zelená Bratislava, ktorá povzbudzuje ľudí k zodpovednejšiemu správaniu sa v prírode. Ak každý z nás zoberie z lesa napríklad plastovú fľašu alebo iné odpadky počas prechádzky, lesy budú čistejšie a krajšie,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

Bratislavčania protestujú. Toto im najviac prekáža v celom meste

O kampani Zelená Bratislava informuje hlavné mesto na svojej webovej stránke, prostredníctvom sociálnych sietí, citylightov a citylightboardov v uliciach mesta. Videospoty s kampaňou si môžu Bratislavčania pozrieť aj v prostriedkoch MHD. Mesto prostredníctvom kampane ľudí upozorňuje, že každý človek môže urobiť malé kroky, ktoré prírode veľmi pomôžu. Verejnosť napríklad nabáda zbierať pohodené odpadky pri prechádzke lesom.

Taktiež informuje, že Bratislava má šťastie na kvalitnú vodu z vodovodu, a preto kupovať vodu v jednorazových plastových fľašiach je tak väčšinou zbytočné. Ľudom odporúča zaobstarať si pevnejšiu fľašu, ktorú môžu mať vždy pri sebe. „Každá jednorazová fľaša, ktorú nebude potrebné vyrobiť, je malým, ale dôležitým krokom k čistejšej prírode,“ tvrdí magistrát. Ten radí dať stopku aj jednorazovým pohárom na kávu a slamkám. Heslom „nechaj auto doma, pomôžeš prírode“ nabáda Bratislava ľudí používať viac MHD či bicykel. „Individuálna automobilová doprava je luxus, za ktorý platí najvyššiu cenu naše životné prostredie,“ informuje v kampani mesto.

Môže vás zaujímať

FOTO: Do parlamentu mieri strana, ktorá chce zlepšiť život v regiónoch a budovať vidiek