Jednou vetou

Bratislava: Ulicami centra mesta začne vo štvrtok jazdiť vianočná električka

Ilustračná foto.

Foto: Facebook

Ulicami centra Bratislavy začne vo štvrtok (6. 12.) jazdiť vianočná električka. Svoju sezónu otvorí Mikulášskou jazdou a previezť sa ňou budú môcť ľudia zadarmo až do 30. decembra.

Tohtoročná téma vianočnej električky sa nesie v stvárnení biblického príbehu narodenia Ježiša. „Exteriér vozidla pripomína synonymum Vianoc – mesto Betlehem, kde sa narodil Ježiš Kristus. V zadnej časti interiéru vozidla sú jasličky s postavami svätej rodiny – Ježiša, Márie a Jozefa, troch mudrcov z Východu, ktorí sa prišli malému Ježiškovi pokloniť a priniesť mu dary s anjelmi, pastiermi a zvieratkami,“ informovala TASR hovorkyňa Dopravného podniku Bratislava (DPB) Adriana Volfová.

Za vianočnými nákupmi sa Slovákom najviac oplatí vycestovať do Poľska

Verejnosť sa bude môcť previezť vianočnou električkou denne od 6. až do 30. decembra podľa osobitného cestovného poriadku s výnimkou 24. a 25. decembra, keď premávať nebude. Jazdiť bude v 30-minútových intervaloch. V pracovné dni a počas Druhého sviatku vianočného (26. 12.) od 16. do 20. hodiny a počas víkendov od 10. do 20. hodiny. Stanovište vianočnej električky bude na vyzdobenej zastávke SND na Jesenského ulici. Jej jazda povedie trasou SND – Námestie SNP – tunel – Most SNP – SND.

NÁŠ TEST: Zisťovali sme, na koľko Vás vyjde jedlo a pitie na vianočných trhoch

Vianočná električka bude premávať aj mimo svoju určenú trasu, každú decembrovú sobotu bude vypravená na inú električkovú radiálu, kde urobí okružnú jazdu –  o 16. a 20 hodine bude 8. decembra na Ružinovskej radiále, 15. decembra na Vajnorskej radiále, 22. decembra na Dúbravskej radiále a 29. decembra na Račianskej radiále.

Na výzdobe vianočnej električky pracovalo sedem zamestnancov DPB. Na osvetlenie vozidla sa použilo 30 svetelných reťazí v celkovej dĺžke 672 metrov, električku tak rozžiarilo 2680 svetielok, z toho 560 v interiéri vozidla ako hviezdne nebo. Ozdobné girlandy majú 37 metrov.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru