Jednou vetou

Bratislava: V električke vyhrávalo sláčikové kvarteto

Cestujúcich v električke číslo jeden dnes čakalo hudobné prekvapenie. Cestu do práce či do školy im spríjemnilo sláčikové kvarteto.

Vystúpenie hudobníkov bolo pripomenutím 333. výročia narodenia svetoznámeho hudobného skladateľa J.S.Bacha. Narodil sa 21.marca 1685.  Bratislava sa tak opäť zaradila medzi svetové metropoly, ktoré sa zúčastňujú projektu Bach in the Subways. Projekt chce verejnosti po celom svete priblížiť čaro vážnej hudby.

„Sláčikové kvareto potešilo cestujúcich už druhý rok, povedala pre Hlavne.sk hovorkyňa DPB Adriana Volfová s tým, že od cestujúcich zaznamenali pozitívne ohlasy.

VIDEO: Takto to dnes vyzeralo v električke číslo 1

Bratislava: Bach In Subways

SUPER TRADÍCIA POKRAČUJE! ??Pri príležitosti 333. výročia narodenia skladateľa J.S. Bacha sme si v prvý jarný deň, mohli v bratislavskej električke č.1 vychutnať hudobné umenie v podaní sláčikového kvarteta z Barbora Botošová Band – Bohémiens – Bohémovia. Bratislava sa tak opäť zaradila medzi svetové metropoly, ktoré sa zúčastňujú projektu Bach in the Subways! ???video coming soon.. #DPB #MHD #BachInSubways #kvarteto #Bratislava #Slovakia

Posted by Dopravný podnik Bratislava, a.s. on 21. marec 2018

 

Ľuďom sa takéto spríjemnenie cestovania pozdáva. Za všetkých hovoria niektoré reakcie na Facebooku.

Pozrite si, ako vyzerá Bach in the Subways vo svete.

 

Môže vás zaujímať

KOMÁRNO: Muža po páde do šachty zachraňovali hasiči