Jednou vetou

Bratislavčan rozbíjal na diaľnici D1 autá

Ilustračné foto.

Foto: TASR

Polícia vyšetruje prípad 40-ročného Bratislavčana, ktorý v stredu (4. 9.) napadol s teleskopickým obuškom vodičov na diaľnici D1 v úseku medzi Trnavou a Piešťanmi.

Svojím vozidlom krátko pred 14.00 h zablokoval naprieč jazdnými pruhmi osobné auto a kamión. Teleskopickým obuškom im začal rozbíjať okná a kričal na vodičov, aby si vystúpili z áut a ľahli si na zem.

Po zrážke Škody Fabie a autobusu zomrel v nemocnici 30-ročný vodič

„V ohrozovaní a rozbíjaní pokračoval vzápätí ďalej aj na diaľničnom odpočívadle, ako aj v opačnom smere na Trnavu,“ informovala krajská policajná hovorkyňa v Trnave Mária Linkešová.

Polícia podľa jej vyjadrenia zdokumentovala deväť poškodených vozidiel, medzi ktorými boli aj vozidlá cudzích štátnych príslušníkov.

„Počet poškodených áut bude pravdepodobne vyšší. Muž bol vodičmi obmedzený na osobnej slobode a vzápätí zadržaný policajnými hliadkami. Škody na porozbíjaných autách polícia stále zisťuje,“ doplnila hovorkyňa.

Autobusy v Bratislave nebudú od štvrtka premávať na zastávku Nové SND

Muž sa pri incidente zranil a je hospitalizovaný. Motív jeho konania osoby polícia vyšetruje. Vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie pre všeobecné ohrozenie, poškodzovanie cudzej veci a výtržníctvo. Podľa Linkešovej nie je vylúčené, že právna kvalifikácia sa bude meniť.

VODIČOM NA DIAĽNICI ROZBÍJAL AUTÁPRÍPAD SI NA MIESTE PREVZAL VYŠETROVATEĽPolícia vyšetruje prípad muža, ktorý včera…

Uverejnil používateľ Polícia SR – Trnavský kraj Štvrtok 5. septembra 2019

Môže vás zaujímať

Ľadovým expresom v aktuálnej sezóne cestovalo viac ako 960 návštevníkov