Jednou vetou

Bratislava pripravuje pre turistov online prehliadky

Bratislavský hrad

autorská koláž hlavne.sk, Foto: MIPS, hlavne.sk

Projekt Turistom vo vlastnom meste má podporiť cestovný ruch v hlavnom meste.

Bratislavská organizácia cestovného ruchu prichádza s online prehliadkami hlavného mesta. Bratislava Tourist Board (BTB) o tom informovala v tlačovej správe. „BTB vytvorilo a postupne zverejní na webovej stránke sériu moderovaných online prehliadok, ktoré predstavia pamiatky a atrakcie Bratislavy v rámci projektu Turistom vo vlastnom meste. Diváci sa tak dozvedia nielen rôzne zaujímavosti, vtipné fakty a legendy, ale uvidia aj miesta, kde sa návštevník bežne nedostane,“ uvádza BTB.

„V čase krízy a karanténnych opatrení v súvislosti s koronavírusom spôsobujúcim ochorenie COVID-19 sa BTB rozhodlo podporiť miesta, ktoré prišli o všetkých návštevníkov a musia byť teraz zatvorené. Zároveň ide o podporu cestovného ruchu domácimi obyvateľmi po kríze,“ vysvetľuje BTB.

Ideou celého projektu je ukázať Bratislavčanom, ale aj všetkým Slovákom turisticky navštevované miesta. „Našou snahou je ich podporiť a prezentovať v tomto ťažkom čase, ktorý zasiahol najmä odvetvie cestovného ruchu. Rozhodli sme sa preto nakrútiť 15 vizuálne zaujímavých online prehliadok s moderátorkou, ktorá predstaví bližšie napríklad Bratislavský hrad, Primaciálny palác, ale aj Národný salón vín či pamiatky modernej architektúry a ďalšie miesta,“ uviedla uviedla predsedníčka predstavenstva BTB Alžbeta Melicharová.

Prehliadky budú zverejnené približne každé tri dni na stránke visitbratislava.com/somdoma a na sociálnych sieťach. „O informácie sa postarali profesionálni bratislavskí sprievodcovia, ktorí sa snažili obsah každej časti zhrnúť do troch až piatich minút,“ vysvetľuje BTB.

Na webovej stránke organizácie je zverejnený a priebežne aktualizovaný aj zoznam bratislavských inštitúcií ako múzeá, galérie, divadlá, ale aj reštaurácie, ktoré vytvárajú online obsah a poskytujú okienkový predaj alebo donášku. „Stránka visitbratislava.com/somdoma dokonca ponúka virtuálne prehliadky a online kamery mesta, či výučbu cudzích jazykov, dokonca aj toho slovenského,“ uzatvára BTB. Projekt Turistom vo vlastnom meste je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru