Jednou vetou

Bratislavské cesty: Kto dostane milióny eur za údržbu?

Bratislavu čakajú rozsiahle opravy

autorská koláž hlavne.sk, Michal Psota

Nesrovnal začal, Vallo dokončí. Hlavné mesto zaplatí počas štyroch rokov za údržbu ciest a chodníkov, ako aj za opravy výtlkov na svojom území viac ako 38 miliónov eur. Údržbu by malo mesto spraviť na cestách v celkovej dĺžke asi 386 kilometrov ako i chodníkoch v dĺžke zhruba 295 kilometrov. Kto dostane za údržbu zaplatené?

Podľa vestníka Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) vyhlásilo mesto verejnú súťaž na dodanie týchto služieb ešte vlani v auguste. Názov zákazky je podľa vestníka Bežná údržba pozemných komunikácií a oprava výtlkov na území Hlavného mesta SR Bratislavy.

Hotel Danube: Kontroverzná fasáda je stále bez zmeny

Primátor hl. mesta SR Bratislavy Matúš Vallo | foto: TASR - Pavel Neubauer

Súťaž ukončili v marci tohto roku. Hlavným kritériom na vyhodnotenie ponúk bola podľa vestníka ÚVO cena. Následne 4. marca bratislavský primátor Matúš Vallo podpísal rámcovú zmluvu s dvoma skupinami dodávateľov, a to firmami Pittel+Brausewetter, Strabag a MBM-Group a Hochtief, ktoré sa stali víťaznými uchádzačmi verejnej súťaže. „Dodávatelia budú ďalej pri konkrétnych zákazkách súťažiť medzi sebou o najnižšiu cenu,“ uviedol pre hlavne.sk hovorca Bratislavy Peter Bubla.

FOTO: Čo nájdete v rozšírenom komplexe Eurovea?

Podľa ÚVO sa o zákazku hlavného mesta okrem víťazných firiem uchádzali aj spoločnosti ako Swietelsky-Slovakia, Doprastav Asfalt a Doprastav či CESTY NITRA. Aké ceny za dodanie služieb pre mesto ponúkli, však nie je v dokumente na internetovej stránke ÚVO zverejnené. „Ponukové ceny budú rovnako zverejnené,“ informoval ďalej hovorca Bratislavy Peter Bubla.

Otrasné móresy. Odmietli zverejniť platy riaditeľov mestských podnikov

Kto si teda z dvojice dodávateľov za údržbu bratislavských ciest a chodníkov polepší a o akú sumu pôjde, sa ešte len dozvieme. Už teraz je však jasné, že pôjde o značnú sumu peňazí, o zákazku za niekoľko miliónov.

Môže vás zaujímať

Bratislavský Ružinov otestoval zamestnancov škôl, nie všetky výsledky boli negatívne