Jednou vetou

Premávka bratislavských električiek je obnovená

Ilustračné foto

foto: TASR - Jaroslav Novák

Premávka bratislavských električiek je obnovená, všetky električky sa postupne napájajú na svoje stále trasy a cestovné poriadky. Informoval o tom manažér PR a marketingu Dopravného podniku Bratislava Martin Žarnovický.

aktualizované: 19:37

„V najbližších minútach je ešte potrebné počítať s drobnými nepravidelnosťami a zdržaniami oproti cestovnému poriadku, prevádzka sa však do pár desiatok minút vráti do bežných koľají,“ priblížil.

Historické vozidlá na linke N89 podľa jeho slov už smerujú do vozovne. „Až do noci sa dá revolučnými retro električkami odviezť na vybraných spojoch liniek 3 a 9 do Rače, centra a Ružinova,“ dodal.

Bratislavské električky jazdia pre oslavy po náhradnej trase

Bratislavské električky jazdia po zmenených trasách pre oslavy 30. výročia Nežnej revolúcie. Námestie SNP je pre oslavy uzavreté. Informoval o tom manažér PR a marketingu Dopravného podniku Bratislava (DPB) Martin Žarnovický. DPB prosí cestujúcich o trpezlivosť.

„Na všetkých linkách, prosím, počítajte s nepravidelnosťami v prevádzke a odchýlkami oproti cestovnému poriadku. Ihneď ako bude prejazd Námestím SNP možný, električky vrátime na bežné trasy,“ priblížil podnik.

Električka číslo 1 jazdí podľa jeho slov po trase Hlavná stanica – Obchodná – tunel – Most SNP – SND – Šafárikovo námestie – Petržalka.
Zmenenú trasu má aj električka číslo 3, premáva cez Most SNP – Šafárikovo námestie – Kamenné námestie – Špitálska – Blumentál – Rača.
Električka číslo 4 pre oslavy jazdí po trase Zlaté piesky/ŽST Nové Mesto – Špitálska – Kamenné námestie – SND – tunel – Obchodná – Blumentál – ŽST Nové Mesto/Zlaté piesky.

V Bratislave pokrstili nové Námestie Nežnej revolúcie

Náhradnou trasou jazdí aj električka X6, a to cez zastávky Molecova – Most SNP – Šafárikovo námestie – SND – Most SNP – Molecova.
Električka číslo 9 premáva cez Kamenné námestie – SND – Most SNP – tunel – Obchodná – Blumentál – Ružinov.

Upravenú trasu má aj historická električka N89, premáva cez zastávky SND – Kamenné námestie – Špitálska – Blumentál – Obchodná – tunel – Most SNP – SND. Linka podľa slov Žarnovického jazdí častejšie oproti cestovnému poriadku.

Môže vás zaujímať

Mestské kúpalisko v Poltári tento rok neotvoria