Jednou vetou

Bratislavský Ružinov otestoval zamestnancov škôl, nie všetky výsledky boli negatívne

Testovanie na Koronavírus v DK Ružinov, 27. 5. 2020

foto: Facebook

U 17-tich zamestnancov je podozrenie, že vírus môže byť stále aktívny, niektorí by mohli byť aj infekční

Bratislavský Ružinov otestoval na prítomnosť koronavírusu zamestnancov škôl, nie všetky výsledky boli negatívne. Na sociálnej sieti o tom informoval starosta mestskej časti Martin Chren.

„Včera (streda 27. mája, pozn. SITA) bolo v priestoroch DK Ružinov otestovaných prvých 515 učiteliek, učiteľov, kuchárok a ďalších zamestnancov. A musím povedať, že výsledky nás veľmi nepríjemne zaskočili,“ uviedol Chren a dodal, že až 30 z testovaných sa s koronavírusom stretlo alebo ho prekonalo a majú proti nemu vytvorené protilátky. „U 17-tich zamestnancov je podozrenie, že vírus môže byť stále aktívny a že by niektorí z nich dokonca mohli byť aj infekční,“ doplnil starosta.

Ružinov bol jedným z prvých miest, kde koronavírusová nákaza prepukla aj v škôlke.

„Preto sme sa pred pondelkovým otvorením škôl a škôlok (1. júna, pozn. SITA) rozhodli preventívne otestovať všetkých približne 800 pedagogických a nepedagogických zamestnancov, ktorí nastúpia do práce k našim deťom,“ uviedol starosta.

Mestská časť podľa neho použila laboratórne testy, ktoré majú na základe odberu krvi 99-percentnú presnosť na prítomnosť troch druhov protilátok.

„Všetkých našich učiteľov s podozrením na aktívnu prítomnosť Covid-19 otestujeme ešte aj 100-percentne spoľahlivým PCR testom, aby sme si boli istí, že všetci v pondelok do škôl a škôlok nastúpia zdraví,“ vysvetlil Chren a doplnil, že ak sa potvrdí nákaza u niektorých z nich, danú škôlku alebo školu zrejme mestská časť nebude môcť otvoriť.

Ružinov bol jedným z prvých miest, kde koronavírusová nákaza prepukla aj v škôlke. Preto sme sa pred pondelkovým…

Uverejnil používateľ Martin Chren – starosta Ružinova Štvrtok 28. mája 2020

Môže vás zaujímať

Mesto Žilina vyhlásilo architektonickú súťaž na revitalizáciu Bulváru