Jednou vetou

Bratislavský samosprávny kraj má nového šéfa odboru dopravy

Ilustračné foto

Foto: TASR

Novým riaditeľom odboru dopravy Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) je od pondelka Michal Halabica. Spomedzi 11 záujemcov ho vybrala komisia zložená zo zástupcov úradu a nezávislých odborníkov. Informovala o tom hovorkyňa BSK Lucia Forman.

Halabica má za sebou dlhoročné skúsenosti na vedúcich pozíciách v Slovenskej správe ciest (SSC), Národnej diaľničnej spoločnosti (NDS) a štyri roky bol generálnym riaditeľom sekcie cestnej dopravy a pozemných komunikácií na ministerstve dopravy.

Počas pôsobenia na ministerstve koordinoval aj jednotlivé stupne prípravy výstavby diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7, podieľal sa na spracovaní a schválení strategického plánu rozvoja dopravnej infraštruktúry pre roky 2014–2020 a spolupracoval v oblasti legislatívy, noriem a rezortných predpisov v oblasti cestnej premávky.

„Doprava je našou prioritou a ja verím, že s novým riaditeľom budeme usilovne pracovať a využijeme všetky možnosti a potenciál na zlepšenie dopravnej situácie v kraji,“ vyjadril sa predseda BSK Juraj Droba.

Župan hľadá nového šéfa dopravy, investoval už 6-tisíc eur

Pod heslom „Hľadáme toho najlepšieho z najodvážnejších“ vyhlásil BSK výberové konanie koncom januára 2018. Najvhodnejšieho z 11 uchádzačov vyberala rovnako početná odborná komisia. Boli v nej napríklad krajskí poslanci Ján Buocik (predseda Komisie dopravy BSK) a Jozef Uhler (predseda Komisie dopravy a informačných systémov bratislavského mestského zastupiteľstva), ďalej podpredsedníčka BSK zodpovedná za oblasť dopravy Alžbeta Ožvaldová a podpredsedníčka BSK Elena Pätoprstá zodpovedná za oblasť ekológie. Rovnako tak i generálna riaditeľka Bratislavskej integrovanej dopravy (BID) Zuzana Horčíková či Michal Feik z iniciatívy Bratislava INAK.

Môže vás zaujímať

V kremnických horách hľadajú nezvestného 22-ročného Miroslava